Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
29 wrześnie 2016 | dodał: art
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Zapisy u p. Moniki Wiącek, sala 204.
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
29 wrześnie 2016 | dodał: art
„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, organizowanej przez ZUS. Patronat honorowy objął MEN i MRPiPS. I etap szkolny odbędzie się 29 listopada.
Zapisy u p. Moniki Wiącek, sala 204.
Projekt "Przedsiębiorcze szkoły"
28 wrześnie 2012 | dodał:
Gra Wirtualny Doradca

Gra Wirtualny Doradca przeznaczona dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych jest realizowana w ramach przedmiotu Podstawy Przedsiębiorczości. Celem gry jest praktyczne sprawdzenie wiedzy graczy w rozwiązywaniu problemów mikro i makroekonomicznych związanych ze stworzeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy gry zakładają wirtualną firmę doradczą, w której muszą rozwiązywać problemy swoich klientów. Każdy poprawnie rozwiązany problem klienta powoduje wzrost wartości przedsiębiorstwa zarządzanego przez uczestników, gdyż zadowolony klient opłaca z góry określoną kwotę pieniężną.
Przejdź do strony przedsiebiorczeszkoly.pl by poczytać więcej

Gra Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne

Gra Innowacyjne Przedsiębiorstwo Produkcyjne przeznaczona dla uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych jest realizowana w ramach dodatkowego przedmiotu Ekonomia w praktyce. Celem gry jest rozwijanie umiejętności zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. Zdobycie praktycznego doświadczenia w podejmowaniu strategicznych i taktycznych decyzji związanych z działalnością przedsiębiorstwa.
dowiedz się wszystkiego na ten temat ze strony przedsiebiorczeszkoly.pl

Klasówka on-line
10 kwietnia 2012 | dodał:
W dniach 11-17 stycznia br. odbyła się klasówka on-line - finalny test sprawdzający wiedzę uczestników kursu z zakresu giełdy i rynku kapitałowego. Z naszej szkoły uczniowie klasy 3i pozytywnie zaliczyli klasówki i odebrali dyplomy. Gratulujemy!Dzień Wolności Podatkowej
25 czerwca 2012 | dodał:
Otwierając konferencję prezydent Centrum, dr Robert Gwiazdowski podkreślił, iż obecne wydarzenia w Europie, pokazują, że stosowana przez Centrum przy obliczaniu Dnia Wolności Podatkowej metodologia najpełniej obrazuje poziom obciążenia podatników. „Nasze wyliczenia uwzględniają nie tylko to, co Polacy na bieżąco do państwowej kasy płacą, ale również to, co będą musieli zapłacić, czyli dług. To co dziś dzieje się w Grecji jest dowodem, że przyjęta przez nas wiele lat temu metodologia, której podstawą jest zestawienie wydatków państwa z PKB, jest słuszna, ponieważ, tylko to, co rząd zabierze swoim obywatelom może przeznaczyć na swoje wydatki” – mówił dr Gwiazdowski. Obserwowany w Europie problem zadłużenia jest wynikiem z jednej strony nadmiernych wydatków państwa, z drugiej zaś dławienia przez państwo przedsiębiorczości złym systemem podatkowym. Kłopoty Greckie są właśnie efektem nieprzyjaznego systemu podatkowego, który generuje olbrzymią szarą strefę, wysokich wydatków, a także ukrywania rzeczywistego stanu finansów publicznych. „My niestety robimy to samo. Jeśli nie chcemy znaleźć się wkrótce w sytuacji, w jakiej jest dziś Grecja, to nie możemy dalej iść tą drogą. Musimy zmienić system i to jest już ostatni dzwonek” – konkludował prezydent Centrum.


Konkurs pt. "JESTEM PRZEDSIĘBIORCZY"
2 kwietnia 2012 | dodał:
2 kwietnia odbył się II etap konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Finansów i Rachunkowości „KAPITAŁ" funkcjonujące w Instytucie Ekonomii i Zarządzania PWSTE w Jarosławiu. Etap ten miał charakter praktyczny. Uczniowie mieli za zadanie napisac biznes plan pewnej firmy na podstawie ściśle określonych danych. Na wykonanie zadania mieli 1,5 godziny. Po wykonaniu zadania na strudzonych uczniów czekał wyśmienity poczęstunek. W konkursie więły udział trzy szkoły z Tarnobrzega : ZSP nr 3, ZSP nr 2 , ZSP nr 1

Organizator: Pani Monika Wiącek


Dzień Przedsiębiorczości
2 kwietnia 2012r | Dodał
22 marca 2012 roku już po raz szósty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie "Dzień Przedsiębiorczości" organizowanym corocznie przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. "Dzień Przedsiębiorczości" jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie mieli możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
W "Dniu Przedsiębiorczości wzięli udział uczniowie klas IIb, IIIi oraz IIId". Szkolni koordynatorzy Dnia Przedsiębiorczości:

Pani Beata Kownacka
Pan Michał Kownacki


Jestem przedsiębiorczy
12 marca 2012r | Dodał
12 marca 2012 roku o godzinie 10.00 odbył się w naszej szkole I etap konkursu dla uczniów szkoł ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego: " Jestem przedsiębiorczy". Organizatorem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Techniczo-Ekonomiczna w Jarosławiu. W konkursie wzięło udział 22 uczniów dwóch klas: II di III d.
Uwaga !
02. marca 2012r | Dodał
Przypominamy, że 1 marca 2012r. rozpoczyna sie dogrywka na kontraktach terminowych na WIG 20, która będzie trwała od 31. marca 2012r. Wszystkich uczestników SIGG zachęcamy do wzięcia udziału w punktowej i nagradzanej dogrywce.Konkurs pt. " Jestem przedsiębiorczy "
20.02.2012r | Dodał
Instytut Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Techniczno — Ekonomicznej w Jarosławiu ogłasza konkurs pt. " Jestem przedsiębiorczy" . I etap konkursu odbędzie się w naszej szkole w dniu 12 marca 2012 roku o godzinie 10.00 . Konkurs składa sie z testu wiedzy ogólnej o przedsiębiorczości i dotyczyć będzie zagadnień z zakresu nauczania przedmiotu " przedsiębiorczość " w szkołach ponadgimnazjalnych. Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się do Pani Moniki Wiącek.


Bardzo dobre wyniki na klasówce online
dodał:
W dniach 11 – 17 stycznia br. odbyła się klasówka online – finalny test sprawdzający wiedzę uczestników Kursu z zakresu Giełdy i rynku kapitałowego. Aby zaliczyć sprawdzian, a tym samym odebrać elektroniczny dyplom, należało odpowiedzieć poprawnie na min. 7 pytań z 12. Klasówkę online pomyślnie zdało 2250 osób. Gratulujemy! Szczególne gratulacje należą się 145 uczniom, którzy na klasówce zdobyli maksymalną liczbę punktów. Te osoby zakwalifikowały się do dogrywki, która wyłoni trzech najlepszych uczestników kursu e-learningowego. O szczegółach dotyczących dogrywki poinformujemy Was niebawem. Przypominamy, że nagrodą dla trzech wyróżnionych osób jest wyjazd edukacyjny do Frankfurtu.


Zdaj Klasówkę online!
13 stycznia 2012r | Dodał
OW dniach 11 - 17 stycznia br. odbędzie się Klasówka online. W tym okresie dostępny będzie moduł z Klasówką, na której rozwiązanie przeznaczono 30 minut. Masz tylko jedną próbę! Dostęp do Klasówki uzyskają tylko te osoby, które zaliczyły min. 8 quizów. Klasówka online będzie składać się z 12 pytań testowych jednokrotnego wyboru wylosowanych z puli. Za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 1 punkt. Aby zaliczyć test należy zdobyć min. 7 punktów. Trzech najlepszych finalistów Klasówki zdobędzie cenne nagrody w tym wyjazd edukacyjny do Frankfurtu i zostanie uhonorowanych podczas Gali na Giełdzie Papierów Wartościowych.


UWAGA! ZDAJ ZALEGŁE QUIZY!
21 grudnia 2011 | Dodał
Istnieje możliwość dodatkowego zaliczenia quizów 3 — 8 w dniach 21 grudnia 2011 – 3 stycznia 2012. Należy pamiętać, że punkty zdobyte za zaległe quizy nie będą doliczane do bonusów w Grze! Jest to natomiast szansa zaliczenia całego kursu - dla tych, którzy wcześniej opuścili testy lub ich nie zaliczyli. Powodzenia!

Szkolna Internetowa Gra Komputerowa
25 października 2011 | Dodał
Ruszyła Szkolna Internetowa Gra Giełdowa, w której nasza szkoła bierze udział "Gra na sucho". Już zespół z naszej szkoły "Government": Kamil Wrzesień IIId, Damian Wróbel IIId, Jagoda Ordon IIId i Mateusz Karaś IIId, są na 1. pozycji w rankingu wojewódzkim, a na 5. miejscu w rankingu głównym ogólnopolskim ze stopą zwrotu z inwestycji 11,5%. Gratulujemy wszystkim drużynom z naszej szkoły. Życzymy powodzenia w grze podstawowej, która rozpoczyna się 17 października a kończy 16 stycznia przyszłego roku.


10 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej
26 października 2011 | Dodał
Od 1 września rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej - dziesiątej już edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG) i kursu e-learningowego poświęconego finansom i giełdzie. W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy prześlą formularz zgłoszeniowy. W Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej biorą udział 3-4 osobowe zespoły uczniów zgłaszane przez nauczyciela. Z chwilą rejestracji otrzymają dostęp do notowań giełdowych i 100 tys. wirtualnych złotych, które mogą zainwestować w akcje spółek z WIG20 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe. Wszyscy zarejestrowani uczniowie, a także nauczyciele mają też dostęp do kursu e-learningowego o giełdzie i inwestowaniu: www.sigg.edu.pl


Do dziesiątej edycji SIGG zgłosiło się 15 zespołów , w tym 2 z naszej szkoły.
25 października 2011 | Dodał

Klub 1. : Anty-Czeski M.Rędziak, A.Czosnek, K.Koper.

Klub 2. : Bezimienni A.Bochunewicz, A.Kuś, P.Dębowiec, M.Lupa.

Klub 3. : FKTW TEAM
M.Bogoń, K.Tomczyk, A.Witas, P.Kutowski,

Klub 4. : Govermnent
K.Wrzesień, D.Wróbel, J.Ordon, M.Karaś.

Klub 5. : Grom 951
M.Pietrzyk, P.Błasiak, D.Piechota, K.Adamczyk.

Klub6. : Gryzoń TEAM
Ł.Kopeć, A.Krasoń, P.Szczur.

Klub 7. : HKF Tarnobrzeg
D.Hajduk, M.Fąfara, K.Kukułka.

Klub 8. : Iguana TEAM
J.Iskra, G.Brzeziński, T.Wróbel.

Klub 9. : Korona Khorinis
K.Kusik, M.Banaś, M.Bednarski

Klub 10. : MJM
M. Smogorzewski, J.Niedzioch, M.Witkowski.

klubb 11. : MST
T.Marek, M.Chmielowiec, S.Chara

Klub 12. : PLUS
Kamil Chmielowiec, Robert Goździewski , Mateusz Lis , Rafał Faryniarz.

Klub 13. : TMS
Marcin Ujda, Tomasz Wójcik, Szczepan Nowak.

Klub 14. : WSRH TEAM
Grzegorz Góralski, Marcin Kozak, Patryk Gielarek

Klub 15. : Zmrożeni na słońcu
Kamil Wróbel, Piotr Rzemień, Patryk Kopeć.© budowlanka.tbg.net.pl. Code by Jakub Kubik.