Podkarpacie dla Europy

8 lipiec 2011 | dodał:psor
Stypendium

Fundacja Podkarpacka Akademia Rozwoju z dniem 1 lipca 2011 roku ogłasza konkurs malarski pod hasłem "Podkarpacie dla Europy". Konkurs malarski skierowany jest do dzieci
i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz uczelni wyższych z województwa podkarpackiego. Kontakt ze sztuką to radość, zabawa, która zapewnia rozwój młodych ludzi,
a wyobraźnia dzieci i młodzieży to niewyczerpane źródło pomysłów.

Tytuł, a jednocześnie temat konkursu nawiązują do objęcia przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, w której województwo podkarpackie będzie aktywnie uczestniczyć. Celem projektu jest przedstawienie regionu Podkarpacia jako malowniczego zakątka pełnego wspaniałych krajobrazów, architektury, nieskazitelnej przyrody i kulturowej wielobarwności widzianych oczami młodych artystów, a także popularyzowanie wiedzy o nim i jego znaczeniu
w zjednoczonej Europie. Konkurs malarski pozwoli także odkryć młode talenty artystyczne oraz włączy dzieci i młodzież z Podkarpacia do współkształtowania europejskiego oblicza regionu.
Podkarpacie dla Europy

ROZDANIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

28 czerwiec 2011 | dodał:psor

Rozdanie świadectw dojrzałości odbędzie się 30 czerwca 2011 r. o godzinie 11:00 według harmonogramu:
Sala 23 - Pani Marzena Podgórna - klasa III z
Sala 22 - Pan Krzysztof Kotulski - klasy : IV c, IV b, IV d
Sala 20 - Pan Roman Jachyra - klasa IV i

Wakacyjne Życzenia

26 czerwiec 2011 | dodał:Kamil
obraz

Wszystkim uczniom, nauczycielom
i pracownikom szkoły życzymy słonecznych, udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie wspaniałym wypoczynkiem, niech każdy dzień wita Was słońcem i pogodą.

Dyrekcja Szkoły

Ruszajmy więc w upragnioną wędrówkę śladami lata.

22 czerwiec 2011 | dodał:Bałi
obraz

Nadszedł upragniony dzień przez wszystkich
uczniów - zakończenie roku szkolnego. Ale zanim to nastąpiło były jeszcze uroczyste chwile.Dyrektor Szkoły Robert Stawowy tradycyjnie już wręczył wzorowym uczniom świadectwa z biało - czerwonym paskiem, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. W drugiej części uczniowie klasy III d i II c pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rutkowskiej zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w przygotowanym programie artystycznym
pt. "Cenzurka".
Dyrekcja szkoły, nauczyciele życzą swoim wychowankom wspaniałych wakacji, udanego odpoczynku i wielu wspaniałych przeżyć , które pozostaną niezapomniane.
Galeria


"Radość i uśmiech to lato życia."
Jean Paul

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM STYPENDIALNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA ROK SZKOLNY 2011/2012

20 czerwiec 2011 | dodał:Kamil
Stypendium

Ruszyła siódma edycja Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego, kierowanego do uzdolnionych uczniów z gimnazjów i szkół stopnia ponadgimnazjalnego.

Jest to kontynuacja realizowanego od ponad 6 lat projektu, którego celem jest umożliwienie zdolnym młodym ludziom zdobywania pogłębionej wiedzy, a także realizacji ich pasji i marzeń. W tym roku szczególną uwagę będziemy także zwracać na zaangażowanie kandydatów w działania społeczne.
Stypendia uczniowskie

Ostatni dzwonek dla absolwentów ZSZ

17 czerwiec 2011 | dodał:Bałi
Ostatni dzwonek
"Nadszedł czas, kiedy możecie spokojnie złapać oddech przed dalszą drogą życiową."

10 czerwca 2011 roku naukę w naszej szkole uroczyście zakończyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie: murarz, technolog robót wykończeniowych oraz monter instalacji i urządzeń sanitarnych. W części artystycznej absolwenci ZSZ podziękowali wychowawcom za lata wspólnie spędzone w szkole. Dzień ten był również okazją do wręczenia krwiodawcom-absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej dyplomów dojrzałości społecznej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III m, gdzie krew oddawało systematycznie 20 w klasie liczącej 25 uczniów. Młodzież otrzymała również symboliczne koszulki ufundowane przez Dyrektora Szkoły Roberta Stawowego.

Miłym akcentem kończącym uroczystość było wręczenie licznych nagród, będących wyrazem uznania za wyniki w nauce, pracę na rzecz społeczności uczniowskiej i reprezentowanie szkoły na licznych konkursach. Za 100% frekwencję na zajęciach praktycznych nagrody rzeczowe dla 11 uczniów ufundowała firma SOPRO, firma Mal -Mar sfinansowała wycieczkę do Szwecji Arkadiuszowi Poniatowskiemu za 100 % frekwencję w ciągu trzech lat nauki na zajęciach praktycznych. Firmy ANSER, BCJ, MOK- BUD ufundowały cenne nagrody rzeczowe laureatom Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia" Grzegorzowi Obarze i Danielowi Skrobanowi.

Dyrektor szkoły życzył uczniom sukcesów w życiu osobistym, ciekawej pracy lub dobrego wyboru szkoły w dalszym kształceniu. Podziękował wychowawcom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za trud włożony w edukację dzisiejszych absolwentów.

Mamy nadzieję, że gdziekolwiek rzuci was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę.

Po uroczystym apelu młodzież wraz z wychowacami udała się do sal, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły.

Galeria

Światowy dzień bez tytoniu 2011

17 czerwiec 2011 | dodał:Bałi
Dziń bez tytoniu

Dzień Bez Papierosa obchodzony jest od 1987 roku w dniu 31 maja. Po raz pierwszy został ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia WHO (World Health Organization) w 1987 roku aby zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu w wyniku, którego co roku umiera lub ciężko choruje 400.000 osób. Tematem tegorocznego "Światowego Dnia Bez Tytoniu" jest: "Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu",Traktat potwierdza prawo wszystkich ludzi do najwyższego poziomu zdrowia i dostarcza nowe ramy prawne dla współpracy w zakresie kontroli używania tytoniu.

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2011 ma na celu uwypuklenie znaczenia Traktatu, podkreślenie zobowiązań Stron wynikających z Traktatu i promowanie istotnej roli współpracy między Stronami i WHO we wspieraniu wysiłków krajów do wypełnienia tych zobowiązań.

Uczniowie naszej szkoły chcąc przypomnieć pozostałej młodzieży o "Światowym Dniu bez papierosa" postanowili porozwieszać na terenie szkoły, wykonane metodą projektu podczas zajęć wychowawczych plakaty obrazujące zagrożenia, jakie niesie ze sobą zgubny nałóg palenia papierosów.

Opiekę sprawowały:
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
Pani Anna Jonasz
Pani Barbara Piekutowska

Galeria

Konkurs ekologiczny rozstrzygnięty!

14 czerwiec 2011 | dodał:Kamil
Konkurs ekologiczny

W dniu 7 czerwca 2011 roku komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz wyróżniła dwie prace w konkursie plastycznym pt. "Planeta cię potrzebuje. Połączmy siły w walce ze zmianami klimatu"

I miejsce - Agata Rosa, kl. I b
II miejsce - Obara Łukasz, kl. I b
III miejsce - Łącka Beata, kl. III c

Wyróżnienie:
Bobula Kornel, kl. I d
Ryński Damian, kl. I i

Na konkurs wpłynęło 40 plakatów wykonanych dowolną techniką. Ciekawa interpretacja tematyki, walory estetyczne i artystyczne wpłynęły na ocenę. Najlepsze prace zostały umieszczone w gablocie szkolnej na II piętrze.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:
Pan Krzysztof Kotulski
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Monika Adamiec

Dzień Dziecka

8 czerwiec 2011 | dodał:Kamil
Coli

W dniu 1 czerwca w naszej szkole odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Największą popularnością cieszył się ARMWRESTLING, czyli zawody w siłowaniu się na ręce, w których uczestniczył Mistrz Polski Juniorów Dawid Fusiara, uczeń klasy II m. We współzawodnictwie brali również udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Oczywiście przeciwników zdeklasował Dawid, drugie miejsce zajął Kajetan Abramczyk (ZSP nr 1), trzeci był Rafał Moniakowski (LO).

Kolejnym punktem imprezy był turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział 12 uczestników. W tej rywalizacji najlepsi okazali się:
I miejsce Jacek Kędzierski (Ib)
II miejsce Łukasz Tacik(IIe)
III miejsce Mateusz Ślęzak(Ii)

Ukoronowaniem imprezy był mecz piłki siatkowej Nauczyciele - Uczniowie. Po emocjonujących trzech setach nauczyciele musieli uznać wyższość swoich podopiecznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, a najlepsi nagrody rzeczowe.

Galeria

Konkurs ekologiczny

1 czerwiec 2011 | dodał:Bałi
Konkurs ekologiczny

"PLANETA CIĘ POTRZEBUJE .POŁĄCZMY SIŁY W WALCE ZE ZMIANAMI KLIMATU".

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Środowiska ogłaszamy konkurs plastyczny.

Tematem konkursu jest "ZIEMIA-MOJA PLANETA"

Prace wykonane dowolną techniką plastyczną na arkuszach formatu A4 należy składać u Organizatorów do dnia 6 czerwca 2011 roku.

Cele konkursu:

 • podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży
 • rozwijanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego
 • uwrażliwienie na estetykę najbliższego otoczenia
 • budzenie poczucia obowiązku dbałości, utrzymania porządku i czystości
 • pobudzenie świadomości artystycznej

Kryterium oceny: walory artystyczne i estetyczne, ciekawa interpretacja tematyki konkursu, oryginalność oraz samodzielność wykonania.

Organizatorzy:
Pan Krzysztof Kotulski
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Monika Adamiec

Światowy Dzień Środowiska

1 czerwiec 2011 | dodał:Kamil
Srodowisko
"Ziemię mamy tylko jedną,
a jej przyszłość zależy od każdego
na pozór niewielkiego
ludzkiego działania,
zależy od każdego z nas"


"Planeta Cię potrzebuje. Połączmy siły w walce ze zmianami klimatu" - to hasło przewodnie Światowego Dnia Środowiska obchodzonego corocznie 5 czerwca.

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi świata na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Ziemi, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej. Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest w 100 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska to najważniejsza i najszerzej obchodzona inicjatywa na rzecz naszej planety. Podejmowane tego dnia działania mają uświadamiać istniejące problemy i zachęcać decydentów do ich rozwiązywania.

Zadbajmy, więc by nie powstawały kolejne dzikie wysypiska śmieci i aby na istniejące już przepełnione składowiska, nie trafiały odpady nadające się do odzysku i recyklingu.

Organizatorzy:
Pan Krzysztof Kotulski
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Monika Adamiec

Czesław Miłosz

1 Czerwiec 2011 | dodał:Kamil
Milosz
"Zostawcie Poetom chwile radości,
Bo zginie Wasz świat."
Cz. Miłosz "W Warszawie"

W ramach obchodów setnej rocznicy urodzin Czesława Milosza uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklu działań kulturalno-dydaktycznych popularyzujących życie i twórczość Noblisty.
-Konkurs recytatorski "Poezja zbliża ludzi" (Zwycięzca-Marcin Klich, kl. III d)
-Konkurs literacki "Czesław Miłosz-legenda nowoczesności" (Zwycięzca -Daniel Ślęzak, kl. III z )
-Wystawa tematyczna "Czesław Miłosz. Życie i dzieła."

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i wystawie. Zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs chemiczny

1 czerwiec 2011 | dodał:Bałi
Konkurs chemiczny

Konkurs chemiczny na najlepszą prezentację multimedialną "Właściwości wybranych pierwiastków" - rozstrzygnięty.

W tym roku szkolnym uczestnicy konkursu, uczniowie klas trzecich przedstawili prace dotyczące charakterystyki wybranych pierwiastków układu okresowego m.in. węgla
i jego związków, tlenu, wodoru, litowców i fluorowców.

W swoich prezentacjach zwrócili szczególną uwagę na praktyczne znaczenie i wykorzystanie ich w życiu codziennym oraz zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego stosowania substancji chemicznych przez człowieka.

Najciekawszą pracę przedstawili uczniowie kl. III i : M.Stec, M.Szymański , J.Sygnet
i K.Spas
pt. "Charakterystyka litowców".

Gratulujemy!

Link do prezentacji

Opiekę sprawowała:
Pani Elżbieta Głowacka

Wyniki konkursu geodezyjnego!

27 maj 2011 | dodał:Bałi
Konkurs geodezyjny

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu wiedzy geodezyjnej 13.05.2011r.


I miejsce: Aneta Bochunewicz
II miejsce: Jagoda Ordon
III miejsce: Kornel Bobula

Organizator:
Pan Marcin Stachowicz

Wycieczka programowa

25 maj 2011 | dodał:Bałi
mam haka na raka

12 maja uczniowie klasy II d udali się do Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie aby zapoznać się z zasobem map katastralnych z Republiki Południowej Afryki z początku XX wieku oraz z terenu zaboru rosyjskiego a także urządzeń geodezyjnych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów technikum stare instrumenty geodezyjne takie jak: szwajcarskie autografy, teodolity, stereoskopy, urządzenia służące do opracowań zdjęć lotniczych i naziemnych jak również przyrządy do pomiarów i obliczeń, które służyły kiedyś geodetom i kartografom.

Młodzież zwiedzała także zespół prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich-jednego z najciekawszych tego typu obiektów na świecie, którego wyjątkowość wynika z doskonale zachowanych hałd górniczych, zagłębień poszybowych, a w szczególności podziemi kopalń z neolitu i wczesnej epoki brązu ( ok. 3900 do 1600 p.n.e.)

Uwieńczeniem wycieczki programowej było zwiedzenie ścieżki edukacyjnej w Bałtowie.

Opiekę sprawowali:
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
Pan Marcin Stachowicz

Święto patrona naszej szkoły

25 maj 2011 | dodał:Bałi
mam haka na raka

20 maja 2011r. odbyła się akademia poświęcona potronowi naszej szkoły gen. Wł. Sikorskiemu. Pod koniec uroczystości wręczono nagrody zwycięzcom w konkursie na prezentację multimedialną pt."Gen. Wł. Sikorski - żołnierz i mąż stanu."

Akademię przygotowali uczniowie z klasy I d, II d, III d pod opieką Pani Moniki Adamiec i Pani Małgorzaty Stelmach.

Galeria

Mam Haka na Raka

20 maj 2011 | dodał:Bałi
mam haka na raka
Uczniowie naszej szkoły są zaangażowani w Ogólnopolską Akcję Edukacyjną Mam Haka na Raka.

Jest to już IV Edycja poświęcona rakowi płuc. Młodzież mając świadomość , iż tego typu choroba nowotworowa zbiera coraz większe żniwo postanowiła w oparciu o odgórne wytyczne Polskiej Unii Onkologii przygotować prezentację multimedialną na ten temat. Reprezentacja uczniów z klasy IId udała się 21 kwietnia do Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3, 28 kwietnia do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, 20 kwietnia do Zespołu Szkół im. ks. Staszica, 9 maja do Gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu aby zwrócić uwagę młodzieży z sąsiadujących szkół na główną siłę sprawczą odpowiedzialną za raka płuc. To palenie papierosów od 85-90% jest odpowiedzialne za rozwój tego typu nowotworu. Uczniowie podkreślali iż w Polsce rocznie umiera 70000 palaczy. Propagujący znaczenie badań profilaktycznych uczestnicy MHNR rozdawali przygotowane przez siebie ulotki informacyjne zawierające dane statystyczne, pierwsze objawy oraz diagnostykę. Akcję na terenie powiatu tarnobrzeskiego objęli Patronatem Prezydent Miasta Norbert Mastalerz oraz Starosta Mirosław Pluta a następnie Starosta Krzysztof Pitra.

Opiekę sprawowały:
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
Pani Monika Adamiec
Pani Barbara Piekutowska

Galeria

Wycieczka do Państwowego Muzeum na Majdanku

20 maj 2011 | dodał:Bałi
Majdanek

W czwartek tj. 12 maja 2011r uczniowie klasy III "t" - technolog robót wykończeniowych w budownictwie w ramach wycieczki klasowej odwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, które powstało na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Majdanek funkcjonował od października 1941 roku do lipca 1944 roku. Początkowo osadzano tu jedynie mężczyzn, od października 1942 roku na jednym z pól zaczął funkcjonować obóz dla kobiet. Chociaż nigdy nie zrealizowano projektu utworzenia na Majdanku obozu dziecięcego, więźniami tego obozu były także dzieci żydowskie, białoruskie i polskie z Zamojszczyzny.

Od pierwszych chwil pobytu w obozie więźniom nieodłącznie towarzyszyły głód, strach, katorżnicza praca i choroby. Za wszelkie rzeczywiste czy wyimaginowane przewinienia spadały na nich dotkliwe kary i szykany. Życie więźnia było nieustannie zagrożone. Więźniowie umierali w następstwie tragicznych warunków bytowych, ginęli w egzekucjach, mordowano ich w komorach gazowych. Spośród prawdopodobnie 150 tys. więźniów, którzy przeszli przez Majdanek, wg najnowszych ustaleń życie straciło blisko 80 tysięcy osób, w tym około 60 tysięcy Żydów. Dla zatarcia śladów zbrodni zwłoki pomordowanych i zmarłych palono na stosach spaleniskowych i w krematorium.

Tragiczna historia lubelskiego obozu koncentracyjnego dobiegła końca 23 lipca 1944 roku, po wkroczeniu do Lublina Armii Czerwonej.

Opiekunowie:
Pani Monika Wiącek
Pani Monika Polek


Galeria

Matury

18 maj 2011 | dodał:Kamil
Matury

Od 4 maja trwają egzaminy maturalne. Tegoroczni absolwenci przystępują do egzaminów obowiązkowych z języka polskiego, matematyki, języka obcego; zdawanych na poziomie podstawowym. Wielu z nich wybiera przedmioty dodatkowe zdawane na różnych poziomach. Najczęściej wybieranym przedmiotem była geografia, pisało ją 45 zdających. Oprócz geografii młodzież zdawała matematykę i języki obce na poziomie rozszerzonym, wiedzę o społeczeństwie, biologię, fizykę, informatykę, historię i chemię.

Na wyniki trzeba będzie jednak trochę poczekać. Świadectwa dojrzałości zostaną rozdane 30 czerwca.

Galeria

Porządki w Bibliotece

13 maj 2011 | dodał:Kamil
UWAGA!!

Biblioteka szkolna
informuje, że w dniach
23.05. - 10.06.2011r.
będzie nieczynna z powodu
INWENTARYZACJI
wypożyczenia i zwroty książek
do 20 maja, od 13-20 czerwca

KARTKA DLA KUBUSIA - PODSUMOWANIE AKCJI

13 maj 2011 | dodał:Kamil
Zbiorka dla Kuby

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły przeprowadzili akcje "KARTKA DLA KUBUSIA", w czasie której sprzedawano przygotowane przez uczniów kartki świąteczne. Kubuś jest synem byłego ucznia naszej szkoły Tomasza Jagusztyna. Chłopiec cierpi na nowotwór mózgu i wymaga ciągłej opieki medycznej oraz rehabilitacji. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wzięli udział w akcji i wspólnie zebraliśmy 298,00 zł

Kartki przygotowali uczniowie klasy I d:
Małgorzata Banik
Aleksandra Bielat
Kamil Bryła
Alicja Mach
Aleksandra Podsiedlik

W akcję zaangażowały się również uczennice klas IIc i IIId.


W imieniu Kubusia i jego rodziców bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!!
Organizatorzy:
Pani Iwona Ćwik
Galeria

Festyn Kultury Antycznej

10 maj 2011 | dodał:Ad
Rzymianie

28 i 29.IV.2011 r. uczniowie klas Id, Ii oraz IIb uczestniczyli w Festynie Kultury Antycznej, który odbył się w Sandomierzu. Podczas tego wielkiego i niecodziennego wydarzenia uczniowie mieli możliwość przenieść się dwa tysiące lat wstecz, wprowst do czasów starożytnej Grecji i Rzymu, czasów potężnych władców, monumentalnych budowli oraz armii legionistów rzymskich. Każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Zespół odtwórców historycznych zadbał o odpowiedni przekaz oraz atrakcyjność prezentacji.

Galeria

Organizatorzy:
Pani Monika Adamiec
Pani Małgorzata Stelmach
Pani Iwona Ćwik
Pani Agata Mytych

Konkurs wiedzy geodezyjnej

10 maj 2011 | dodał:Ad

Tragedia smoleńska Dnia 13.05.2011r odbędzie się szkolny konkurs wiedzy geodezyjnej. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy geodezyjnej oraz zapoznanie uczniów z tematyką pytań i zadań na olimpiadach ogólnopolskich. Chętnych zapraszamy na godz. 12:35.

Regulamin konkursu

Organizator:
Pan Marcin Stachowicz

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

10 maj 2011 | dodał:Ad

Biblioteka W Polsce obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek przypadający corocznie 8-go maja. Pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985 roku, przy udziale Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu. W tym dniu pracownicy dokonują przeglądu swoich dokonań, jak i oceny zawodowych osiągnięć. Z tej okazji przygotowana została prezentacja multimedialna »Klik«

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie życzą naszym bibliotekarzom:

 • aby każdy dzień „przy książkach” był dla Was przyjemny i życzliwy,
 • wytrwałości, entuzjazmu i cierpliwości co często jest trudne w codziennej pracy,
 • pomysłów na szerzenie w społeczności wiedzy i informacji o niej.

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

4 maj 2011 | dodał:Kamil
KrwiodawcyStarajcie się odważnie dążyć
do pełnej miary człowieczeństwa.
Wymagajcie od siebie, choćby inni
od Was nie wymagali.
Jan Paweł II

W dniu 29 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów tegorocznych klas maturalnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy III d pod kierunkiem Pani Marty Leśniak. W sposób szczególny pożegnaliśmy 52 honorowych Krwiodawców:
10 z IVd
14 z IVc
14 z IVb
12 z IVi
2 z III z

W podziękowaniu za ten humanitarny gest dyrekcja ufundowała wszystkim pamiątkowe koszulki z symbolicznym nadrukiem. Dzień ten był również okazją do wręczenia Świadectw Dojrzałości Społecznej przyznanych przez RCKiK w Rzeszowie oraz Kuratora Oświaty Jacka Wojtasa.

Wszystkim absolwentom gratulujemy pomyślnego ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na maturze oraz egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Galeria - Apel
Galeria - Krwiodawcy
Galeria - 3 Maja
Galeria - Zdjęcia grupowe

Światowy dzień ziemi 2011

30 Kwiecień 2011 | dodał:Ad
Plakaty

„Las całkiem blisko nas” - to tegoroczne haslo obchodów Światowego Dnia Ziemi.
Ma ono szczególne znaczenie, gdyż rok 2011 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów.

W Polsce lasy stanowią prawie 30% powierzchni naszego kraju i wszelkie działania związane z ochroną przyrody na ich terenie i z prowadzoną tam gospodarką leśną mają wpływ na stan środowiska. Dlatego młodzież nasza została zapoznana z tą tematyką i hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Uczniowie pod opieką nauczycieli: Pani Elżbiety Głowackiej i Pani Grety Tomczyk-Jarosz przygotowali plakaty, które rozwieszono na terenie Szkoły.

Organizatorzy:
Pan Krzysztof Kotulski

Galeria


Finał miejskiego konkursu historycznego

Kwiecień 29, 2011 | dodał:Bałi
historia

27.04.2011r. miał miejsce finał miejskiego konkursu historycznego pt. "Dwa oblicza miasta". Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie Angelika Skotnicka I b, Kamil Bryła I d oraz Kornel Babula I d.

Dziś Światowy Dzień Książki!

Kwiecień 20, 2011 | dodał:Bałi

Święto książki i praw autorskich ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.
23 kwietnia to data nieprzypadkowa. Jest to narodowe święto Katalonii i jej patrona św. Jerzego. W tym dniu mężczyźni wręczali kobietom czerwone kwiaty róży, symbolizujące krew zabitego przez niego smoka a kobiety odwdzięczały się podarunkiem w postaci książki. Dlatego pomysł, by ustanowić święto literatury narodził się właśnie tutaj i jako oficjalne święto w hiszpańskim kalendarzu widnieje już od 1930 roku. Co ciekawe, właśnie 23 kwietnia, i to tego samego dnia, w 1616 roku zmarli Cervantes i Szekspir. W Polsce Dzień Książki to liczne promocje księgarskie, spotkania z autorami i ich dziełami oraz wspólne czytanie literatury. 23 kwietnia to dobry dzień na rozpoczęcie nowej lektury - zachęcamy do czytania! W ramach obchodów zorganizowano:

Galeria


Sukces Grzegorza Obary oraz Daniela Skrobana
w XL edycji Finału Centralnego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"

Kwiecień 20, 2011 | dodał:Bałi

Grzegorz Obara oraz Daniel Skroban z klasy III m pod opieką Pani Haliny Łazowskiej wzięli udział w finale centralnym XL edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", który odbył się w Toruniu w dniach 14-16 kwietnia 2011r. Nasi uczniowie uzyskali odpowiednio 256 i 249 punktów na 300 możliwych co było równoznaczne ze zdobyciem tytułu laureata w zawodzie murarz. Najcenniejszą nagrodą, poza nagrodami rzeczowymi jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i jest ono równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100%.
Serdecznie gratulujemy!

Uczniów przygotowywali Pani Halina Łazowska oraz Pan Waldemar Szubski.
Galeria
Turniej w mediach

Dni otwarte

Kwiecień 18, 2011 | dodał:Bałi

Dziś 18 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbywają się "Dni Otwarte". Odwiedzili nas już uczniowie z gimnazjów w Tarnobrzegu oraz Woli Baranowskiej, Sokolników, Baranowa Sandomierskiego, Stalów, Ślęzaków. Dla gimnazjalistów przygotowane zostały liczne atrakcje tj. pokazy sprzętu i pomocy dydaktycznych, prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów którzy chcą zapoznać się z interesującą ofertą naszej szkoły.

Galeria
Galeria 2
Galeria 3
Galeria 4

Konkurs fizyczny

Kwiecień 14, 2011 | dodał:Bałi

13 kwietnia 2011r. odbyła sie w naszej szkole czwarta edycja szkolnego konkursu fizycznego pt." Mój eksperyment". Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem i popularnością wśród uczniów. W tym roku uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością i starannością przygotowując swoje eksperymenty.


Z grona uczestników wyłoniono laureatów:
1. Szeląg Krzysztof I d
2. Bryła Kamil I d
3. Lis Mateusz I i

Galeria

Organizatorzy:
Pani Aneta Miracka
Pani Greta Tomczyk-Jarosz

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

Kwiecień 14, 2011 | dodał:Bałi

W dniach 30.03, 04.04 i 15.04 uczniowie klas III z, IV c
i III d
brali udział w zajęciach warsztatowych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Centrum IiPZK to jednostka organizacyjna zajmująca się poradnictwem zawodowym oraz świadczeniem usług
w zakresie planowania kariery zawodowej na rzecz bezrobotnych i poszukujących pracy.

Opiekę sprawowały:
Pani Monika Polek
Pani Monika Wiącek

Galeria

Konkurs fotograficzny

Kwiecień 11, 2011 | dodał:fosky

Z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Rzeszowie zaprasza młodzież naszej szkoły, która w swojej twórczości fotograficznej chce podjąć i udokumentować tematykę palenia tytoniu do konkursu fotograficznego pod hasłem "Wolni od dymu papierosowego"
Załącznik 1
Załącznik 2
Załącznik 3
Regulamin

Konkurs fotograficzny

Kwiecień 11, 2011 | dodał:fRiKaS

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich ogłaszamy konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu..." Wystarczy być czujnym obserwatorem. Na zdjęciu należy uchwycić osobę lub osoby czytające książkę w nietypowych miejscach i sytuacjach. Zapraszamy i życzymy udanych fotograficznych łowów.

Regulamin konkursu

Obchody 1 Rocznicy Tragedii Smoleńskiej i 71 Rocznicy zbrodni Katyńskiej

Kwiecień 8, 2011 | dodał:Bałi

"Bywa nieraz,
że stajemy w
obliczu prawd, dla
których brakuje słów"
Jan Paweł II

Łącząc się w pamięci o tragicznych wydarzeniach polskiej hisorii, społeczność uczniowska naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami uczciła pamięć ofiar Katynia sprzed 71 lat. Apel miał szczególny charakter - łączył bowiem w sobie bolesną pamięć o tych, którzy pragnęli złożyć hołd katyńskim bohaterom, a sami ponieśli śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem.

Młodzież z klas: III d, III c, II b i I d pod kierunkiem Pani Moniki Adamiec, Pani Małgorzaty Stelmach, Pani Małgorzaty Rutkowskiej i Pana Michała Kownackiego przygotowała refleksyjną część artystyczną.

Galeria


Projekcja filmu

Kwiecień 8, 2011 | dodał:Kylo

BIBLIOTEKA SZKOLNA
zaprasza do Klubu Filmowego
na projekcję filmu
"Generał
Zamach na Gibraltarze"


04.04 - 05.04.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. I

11.04 - 12.04.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. II
Spotkania z rodzicami

Marzec 28, 2011 | dodał:foskacz

Katastrofa Smoleńska

Kwiecień 6, 2011 | dodał:Martin

Katastrofa Smoleńska, śmierć 96 Polaków, w tym pary prezydenckiej i wielu znamienitych osób życia publicznego, ma wymiar państwowy, polityczny, także międzynarodowy i mimo upływu czasu pozostaje ważnym wydarzeniem. W związku ze zbliżającą się 1 rocznicą tragicznego lądowania rządowego samolotu uczniowie klas: 3b, 4c, 1i, 3c uczestniczyli w projekcji filmu "Lista pasażerów", który zwraca uwagę na czysto ludzki i osobisty aspekt tragedii. Rozmowy z najbliższymi osobami kilkunastu pasażerów tragicznego lotu to zapis cierpienia, tęsknoty, ludzkiego i rodzinnego dramatu. Poznając dokonania tych ludzi, oglądając ich prace - dowiadujemy się co nam pozostawili jako swoisty testament i zobowiązanie.Pani Elżbieta Głowacka

"W obliczu śmierci tak wiele rzeczy przestaje być ważnych"

6 Kwiecień 2011 | dodał:Ad

Tragedia smoleńska 10 kwietnia 2011 roku mija pierwsza rocznica tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem,
w której zginęli Prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz 96 obywateli Polski będących w służbie Narodu.

Tragedia, która wstrząsnęła narodem polskim w kraju i poza jego granicami, wydarzyła się w mglisty poranek
10 kwietnia 2010 roku. Samolot z polską delegacją miał wylądować na wojskowym lotnisku niedaleko Smoleńska, by oddać hołd polskim oficerom zamordowanym przez Sowietów podczas II wojny światowej, w 70 rocznicę zbrodni katyńskiej.

Zwracamy się z prośbą, aby z godnością i ponad wszelkimi podziałami uczcić tragiczne wydarzenia w historii państwa i narodu polskiego.

Galeria

Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Elżbieta Głowacka

Wielkanocna Zbiórka Żywności

6 Kwiecień 2011 | dodał:Ad

Wielkanocna Zbiórka Żywności UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZLANYCH
NR 3 W TARNOBRZEGU

UCZESTNICZĄCY JAKO WOLONTARIUSZE W AKCJI ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI

W DNIACH  8 – 9 KWIETNIA 2011 ROKU

Zobacz galerię i listę osób!
Organizatorzy:
Pani Monika Polek
Pani Monika Adamiec

Prezentacja firmy HAWLE

Marzec 31, 2011 | dodał:psor & Martin

Dnia 25.03.2011r. uczniowie klasy IV c - Technik Urządzeń Sanitarnych wzięli udział w prezentacji wyrobów firmy HAWLE, jakie odbywały się na terenie Spółki Tarnobrzeskie Wodociągi. Firma HAWLE jest producentem wyrobów umożliwiających kompleksowe uzbrojenie sieci wodociągowych: od przyłączy domowych do magistrali przesyłowych w zakresie ciśnień do PN 16 oraz średnic do DN 600. Obecnie Fabryka Armatury HAWLE w Koziegłowach produkuje:

 • zasuwy HAWLE z miękkim uszczelnieniem do wody w średnicach od DN 50 do DN 200, w zabudowie krótkiej i długiej,
 • obudowy do zasuw, sztywne i teleskopowe o długości do 6,0 m.
 • klapy zwrotne oraz filtry siatkowe DN 50 -300,
 • kołnierze,

Pokaz ten był krótkim przypomnieniem wiadomości z zakresu sieci i przyłączy wodociągowych przed zbliżającym się egzaminem zawodowym.

Galeria

Opiekun
Pani Monika Polek

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- w roku Czesława Miłosza-

Marzec 31, 2011 | dodał:psor

Tarnobrzeski Dom Kultury jest organizatorem Eliminacji Rejonowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych przeglądów:
- środowiskowych, miejskich, gminnych
- powiatowych i/lub rejonowych
- wojewódzkich
- spotkań finałowych.
W przeglądzie wojewódzkim oraz w spotkaniach finałowych uczestnicy turniejów recytatorskiego oraz poezji śpiewanej mogą ubiegać się o zdobycie nagrody specjalnej za interpretację utworu Czesława Miłosza. Eliminacje miejskie dla Tarnobrzega odbyły się 25 marca 2011 r. o godz. 10.00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Miło nam zakomunikować, że do etapu rejonowego , który odbędzie się 6 kwietnia 2011 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury zakwalifikowani zostali następujący uczniowie naszej szkoły:

 • Marcin Klich, kl. III d
 • Monika Wójtowicz, kl. III d
 • Dawid Paź, kl. I d

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Marty Leśniak.

Wyjście do sądu

Marzec 30, 2011 | dodał:foskacz & kylo

Dnia 28.03.2011r. klasa 3c udała się do sądu, aby
z bliska przyjrzeć sie funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Pan sędzia Wiesław Czech w sposób niezwykle interesujący przedstawił zasady współdziałania pracowników Sądu Rejonowego i Okręgowego w Tarnobrzegu jego strukturę, ogranizację oraz sposób wydawania wyroków.

Opiekun
Pani Monika Adamiec

Biblioteczka Anglojezyczna

Marzec 30, 2011 | dodał:KyloBiblioteczka Anglojęzyczna

- 231 książki w języku angielskim -
zaprasza do siebie
(wypożyczenia w bibliotece szkolnej)

Stop narkotykom ...

Marzec 25, 2011 | dodał:foskacz

W dniu 23.03.2011 odbył się apel poświęcony uzależnieniom pt: "Stop narkotykom i innym używkom", który przygotowały klasy IIc i IId pod kierunkiem:
Pani Barbary Piekutowskiej i Pani Agnieszki Bałaty.
Dekorację wykonały:
Pani Monika Adamiec i Pani Elżbieta Głowacka

Galeria

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Marzec 25, 2011 | dodał:foskacz

W dniu 18.03.2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uzdolnieni artystycznie i zainteresowani poezją uczniowie klas I-III technikum.


Wyniki konkursu:

 • I miejsce: Dawid Paź kl. I d
 • II miejsce: Marcin Klich kl. III d
                  Beata Łącka kl. III c
 • III miejsce: Alicja Kuś kl. II d

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy:
Pani Marta Leśniak
Pani Monika Czech
Pani Karina Mróz

FINAŁ MIEJSKIEGO KONKURSU

Marzec 25, 2011 | dodał:Bałi & Martin

W dniu 15.03.2011 r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt.: "STOP przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią".
Miło nam zakomunikować, że Komisja Artystyczna przyznała uczniom naszej szkoły dwie nagrody i dwa wyróżnienia.

Nagrody otrzymały:
Kornelia Świstak - kl. Ib
Jagoda Kojczuk - kl. IVb

Wyróżnieni uczniowie to:
Mateusz Wawrzkiewicz - kl. IIe
Kamil Jasiński - kl. IIi
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.

Galeria

Opiekun
Pani Monika Adamiec

Wyjście do muzeum

Marzec 24, 2011 | dodał:foskacz & Martin

Klasa II była w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzeg. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę pt. "Współczesna husaria - sport żużlowy". Młodzież mogła obejrzeć fotogramy zawodów żużlowych oraz wybitnych zawodników polskich i zagranicznych. Wielką atrakcją były motocykle żużlowe marki Jawa i GM, jak również inne akcesoria używane przez żużlowców (kombinezony, kaski, buty, plastrony, itp)

Galeria

Opiekunowie
Pani Monika Adamiec
Pani Agata Mytych


Projekcja filmu

Marzec 22, 2011 | dodał:Kylo

BIBLIOTEKA SZKOLNA
zaprasza do Klubu Filmowego
na projekcję filmu
"Dżuma"

21.03 - 22.03.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. I

28.03 - 29.03.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. IIMaturzyści u Jasnogórskiej Pani

Marzec 19, 2011 | dodał:Kylo & Martin

18 marca 2011 roku, w jubileuszowej XX Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Sandomierskiej do tronu Czarnej Madonny przybyło około 4 tys. młodych, by modlić się o dar Ducha Świętego na czas egzaminów, jak również o dobre i mądre wybory drogi życiowej. Z naszej szkoły przybyli uczniowie z klas III z, IV b, IV c, IV d
i IV i z wychowawcami i kapłanami katechetami. Każda grupa pielgrzymowanie rozpoczynała już przy swojej szkole, zaś na Jasnej Górze diecezjalną wspólnotę pielgrzymkową zawiązano o godz. 12:30, po czym młodzież wraz z duszpasterzami i katechetami udała się do bazyliki, by przejść w modlitwie Drogą Krzyżową. Centralnym momentem pielgrzymki była Eucharystia, sprawowana przez kapłanów katechetów pod przewodnictwem ks. Jerzego Dąbka, dyrektora Wydziału Nauki
i Wychowania Katolickiego Kurii Sandomierskiej w Bazylice Jasnogórskiej. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było dokonanie przez maturzystów aktu zawierzenia Maryi swojego młodego życia oraz przyszłych egzaminów maturalnych.

Galeria

Opiekunowie:
Pani Marzena Podgórna
Pani Halina Łazowska
Pan Ludwik Zgórski
Pan Roman Jachyra
ks. Leszek Pituch
ks. Adam Pikula

Wybieramy patrona biblioteki

Marzec 16, 2011 | dodał:Kylo

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu

ogłasza konkurs pt.: "Wybieramy patrona biblioteki". Celem konkursu jest wyłonienie wybitnej postaci i nadanie imienia Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu.

Konkurs trwa od 15.03.2011 r. do 30.06.2011 r.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do wszystkich zainteresowanych,
a w szczególności do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu zamieszczono na stronie internetowej biblioteki www.tarnobrzeg.pbw.org.pl

Prace należy składać u Pani Marty Leśniak do dnia 20.06.2011 r.

STOP przemocy!

Marzec 14, 2011 | dodał:Martin

Młodzież naszej szkoły brała udział w miejskim konkursie organizowanym przez Tarnobrzeski Dom Kultury pt. "STOP! przemocy, dopalaczom i używkom pod każdą postacią." Ukazany został problem podejmowania przez młodzież różnorakich zachowań ryzykownych, takich jak: nadużywanie alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy. Komisja szkolna zakwalifikowała do dalszego etapu prace następujących uczniów:
1. Bryła Kamil I d
2. Brzeźiński Grzegorz I i
3. Hodor Mateusz I d
4. Jasiński Kamil II i
5. Kojczuk Jagoda IV b
6. Skrok Anna III z
7. Świstak Kornelia I b
8. Wawrzkiewicz Mateusz

Galeria

Opiekunowie konkursu:
Pani Grażyna Kurpias
Pani Monika Adamiec
Pani Barbara Piekutowska

Złota Kielnia

Marzec 14, 2011 | dodał:Martin

W sobotę 5 marca br. w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", w którym wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły. Po raz kolejny odnieśliśmy duży sukces!! Uczniowie Daniel Skroban i Grzegorz Obara z klasy III m zajęli 2 i 5 miejsce na 106 uczestników z całego kraju w zawodzie murarz i zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się w kwietniu w Toruniu.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Galeria

Opiekun
Pani Halina Łazowska

Rok Czesława Miłosza

Marzec 15, 2011 | dodał:psor
Rok 2011
ROKIEM CZESŁAWA MIŁOSZA


WYBITNEGO POLSKIEGO POETY, PISARZA, NOBLISTY

"Kim będę dla ludzi wiele pokoleń po mnie
/ Kiedy po zgiełku języków weźmie nagrodę cisza?"

Czesław Miłosz - "Oset, pokrzywa"

W naszej szkole świętować będziemy stulecie urodzin Poety.
W ramach obchodów Roku Miłosza proponujemy:

- Konkurs literacki - "Czesław Miłosz - legenda nowoczesności"
- Konkurs recytatorski - "Poezja zbliża ludzi"
- Zwiedzanie wystawy tematycznej o Miłoszu

Zapraszamy!!!


regulaminy
Konkurs literacki 2011 - Czesław Miłosz
Konkurs recytatorski 2011 - Czesław Miłosz


Organizatorzy:
Pani Ewa Majer-Bobruś
Pani Jolanta Raźniewska-Burczak
Pani Małgorzata Rutkowska

DAS DEUTSCH DIKTAT

Marzec 14,2011 | dodał:FrikasW dniu 18.02.2011r. odbył się w naszej szkole etap szkolny I Ogólnopolskiego Dyktanda dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Das Deutsch Diktat W etapie szkolnym wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły:


 • Jagoda Ordon - IId
 • Beata Łącka - IIIc
 • Michał Stec - IIIi
 • Patryk Kopeć - IIb
 • Damian Kaczmarek - IIb
 • Piotr Panek - IV d

Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością niemieckiej ortografii. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się 2 najlepszych uczniów: Michał Stec oraz Piotr Panek, którzy otrzymują tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej . Z dumą informuję, że Piotr Panek z klasy IV d, uczeń mgr Agnieszki Ewiak-Bałaty zwyciężył w etapie regionalnym I Ogólnopolskiego Dyktanda Das Deutsch Diktat.

Galeria

Pani Iwona Ćwik

Dialnet Masters

Marzec 14, 2011 | dodał:Martin

Dwie drużyny z klasy 2i i 3i pomyślnie przebrnęły I etap Olimpiady Informatycznej Dialnet Masters.

Opiekunami poszczególnych drużyn są:
2i - Pan Michał Kownacki
3i - Pani Ewa Wiśniewska


Pokaz firmy HAURATON

Marzec 10, 2011 | dodał:foskacz & Martin

Dnia 02-03-2011r w Sali Patrona odbył się pokaz firmy HAURATON - czołowego europejskiego producenta systemów zagospodarowania wód opadowych.
W pokazie wzięły udział klasy 1D i 4D - Technik Drogownictwa, 3m - Monter instalacji i urządzeń sanitarnych oraz klasa 3C - Technik Urządzeń Sanitarnych. Obecność wymienionych klas wynikała ze specyfiki ich nabywanego zawodu, który w przyszłości daje im możliwość podjęcia pracy np.: w firmie HAURATON.
Na pokazie przedstawiciel firmy zaprezentował czołowe systemy firmy:
- TIEFBAU - stabilne i wytrzymałe korytka odwadniające z betonu włóknistego.
- GALABAU -innowacyjne produkty na obszary przydomowe i te związane z codziennym otoczeniem.
- DRAINFIX BLOC -inteligentne rozwiązanie w zakresie magazynowania i rozsączania wód opadowych
- AQUAFIX - separatory o wysokim stopniu oczyszczania ścieków
- SPORTBAU - nowoczesne systemy odwadniania obiektów sportowych.

Galeria

Opiekun:
Pani Monika Polek

Akcja krwiodawstwa

Marzec 10, 2011 | dodał:foskacz & Martin

W dniach 28 lutego i 2 marca odbyła się kolejna w tym roku szkolnym zorganizowana akcja krwiodawstwa. Uczestniczyło w niej 47 uczniów oddając 21,15 l krwi.
Wielu uczniów naszej szkoły oddaje krew systematycznie co dwa lub trzy miesiące zgłaszając się indywidualnie do Punktu Krwiodawstwa.
Licząc od ostatniej akcji czyli od miesiąca listopada, taki sposób honorowego krwiodawstwa preferuje 35 uczniów.


Stąd wynika, że w II turze krwiodawstwa młodzież naszej szkoły oddała już 21,15 l + 18,35 l czyli w sumie 39,5 l krwi.

Uwaga!

Aby uwzględnić wszystkich krwiodawców w podsumowaniu akcji roku szkolnego 2010/2011 prosimy o informowanie faktu oddawania krwi do Pani Julii Borek lub Pani Agnieszki Bałaty. Prosi się także wszystkich uczniów, którzy co najmniej dwukrotnie oddali krew o złożenie ksero dowodu osobistego w celu uzyskania "Krewkarty" zawierającej grupę krwi.

Lista krwiodawców II tury
Indywidualni krwiodawcy, którzy oddali krew od listopada do marca

Galeria

Opiekunowie PCK
Pani Julia Borek
Pani Agnieszka Bałata

Podsumowanie akcji "Bezpieczny stok"

Marzec 10, 2011 | dodał:Kylo & Martin

Na koniec sezonu narciarskiego uczniowie naszej szkoły zgłębiali tajniki narciarstwa i snowboardu na stoku narciarskim w Jacni ( www.jacnia.pl ). Stok w Jacni znajduje się w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego wśród pięknych o każdej porze roku lasów i pagórków Roztocza Lubelskiego. Narciarstwo uprawiali uczniowie klas I i, II i,
II d, III d, III b, IV c i II m
pod opieką pana Jacka Sobowca i Roberta Stawowego. Niektórzy z uczestników wycieczki szlifowali swoje umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie a niektórzy stawiali pierwsze kroki pod wprawnym okiem instruktora narciarskiego pana Jacka Sobowca. Stok w Jacni został zdobyty. Mamy nadzieję, że ta wyprawa przyczyni się do promocji zdrowego, aktywnego i przyjemnego zimowego wypoczynku, wśród uczniów naszej szkoły. Dziękujemy panu Jackowi Sobowcowi za lekcję i pokaz jazdy na nartach na poziomie dla nas na razie nie osiągalnym (za jakiś czas kto wie).

Akcję "Bezpieczny stok" wpiera i promuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. Ma ona na celu propagowanie bezpiecznego zimowego wypoczynku na stokach narciarskich. W ramach podsumowania sezonu 2010/2011 na stoku w Jacni odbyły się pokazy ratownictwa w wykonaniu ratowników TOPR i GOPR.

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej.

Galeria

Opiekunowie:
Pan Robert Stawowy
Pan Jacek Sobowiec

Wypracowanie maturalne

Marzec 10, 2011 | dodał:Kylo & Martin

10 marca uczniowie klas maturalnych mieli po raz kolejny możliwość sprawdzenia swojego stanu wiedzy przed egzaminem maturalnym. Tym razem pisali tylko wypracowanie z języka polskiego. Do wyboru były dwa tematy : "Rozczarowania romantyczne kochanków" oraz "Dwie postawy człowieka wobec Boga i Jego dzieła". Młodzież analizowała utwory Juliusza Słowackiego, Bolesława Prusa oraz Jana Kochanowskiego . Na wyniki trzeba będzie poczekać do 25 marca.

Galeria

Dzień Kobiet

Marzec 8, 2011 | dodał:Frikas & Martin

Jedni powiadają - " Komunistyczne święto" drudzy - " Święto które powinno być obchodzone codziennie". O co chodzi? Oczywiście o Dzień Kobiet. Zapewne i w naszej szkole zdania są podzielone, jednakże cytując poetę "bez kobiet nudno byłoby na świecie". I to właśnie hasło przyświecało twórcom przedstawienia wystawionego z okazji tego popularnego święta. Ekipa nauczycieli i uczniów z Panem Dyrektorem na czele składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, w humorystyczny sposób przedstawiła relacje damsko-męskie. Było wesoło, głośno i muzycznie. Miejmy nadzieję, że w ten sposób przekonamy malkontentów, że Święto Kobiet warto obchodzić i to hucznie.

Galeria

Apel przygotowali:
Pan Robert Stawowy, Pan Rafał Sawicki, Pan Marcin Stachowicz,
Pan Marcin Tworek oraz uczniowie klasy II c, III d i II i.

Czasopisma dla szkół

Marzec 7, 2011 | dodał:Kylo

Miesięcznik "Materiały Budowlane" i kwartalnik "Wokół Płytek Ceramicznych" dzięki sponsoringowi firm Solbet i Sopro Polska są w dalszym ciągu publikowane i dostępne dla wielu szkół. Dzięki czasopismom uczniowie i nauczyciele zawodu będą mogli korzystać z fachowej wiedzy zawartej w obu tych czasopismach.

Materiały Budowlane
Płytki Ceramiczne

Pan Ludwik ZgórskiKonkurs poprawności językowej

Marzec 7, 2011 | dodał:Kylo

28 lutego w 2011 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Poprawności Językowej zorganizowany w ramach Dnia Języka Ojczystego.
Zwycięzcy konkursu to uczniowie klas pierwszych:
1. Agata Rosa klasa Ib
2. Alicja Mach klasa Id
3. Dawid Obara klasa Ib

Organizatorzy:
Pani Marta Leśniak
Pani Monika Czech
Pani Karina Mróz


Projekcja filmu

Luty 7, 2011 | dodał:Kylo

BIBLIOTEKA SZKOLNA
zaprasza do Klubu Filmowego
na projekcję filmu
"Folwark zwierzęcy"

28.02 - 01.03.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. I

07.03 - 08.03.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. II

14.03 - 15.03.2011r.
godz. 13.30 - 14.30 cz. III

Wystawa w MBP

Luty 7, 2011 | dodał:Kylo

Biblioteka szkolna informuje o ofercie MBP

FILIA NR 2
MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W TARNOBRZEGU
(ul. Kopernika 18) - osiedle Siarkowiec
ZAPRASZA NA WYSTAWĘ

"Zanim uderzył GROM.
Historia jednostek specjalnych
i wojsk powietrzno-desantowych WP"

W DNIACH 23.02 - 31.03.2011r.

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej

Konkurs ortograficzny

Luty 28, 2011 | dodał:Frikas

25 lutego 2011 roku (piątek) odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny, w którym brało udział 13 uczniów.
Zwycięzcy konkursu to:
1. Aleksandra Samołyk IIId - 40 pkt
2. Daniel Ślęzak IIIz - 38 pkt
3. Marcin Szymański IIIi - 37 pkt

Organizatorzy:
Pani Karina Mróz
Pani Monika Czech
Pani Marta Leśniak

Natura bogata energią

Luty 28, 2011 | dodał:Frikas

Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie zaprasza na Tydzień Zrównoważonej Energii Unii Europejskiej. Z tej okazji zorganizowali Sypozjum popularno - naukowe na temat "Natura bogata energią". Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.
regulamin

Organizatorzy:
Pani Greta Tomczyk-Jarosz
Pani Aneta Miracka
Pani Monika Adamiec

XI PKM im. Franciszka Lei

Luty 28, 2011 | dodał:Frikas

W piątek dnia 25 lutego odbył się etap szkolny XI Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Lei. W konkursie udział wzięło 26 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę matematyczną na dwóch poziomach, mając do zdobycia 20 punktów
Zwycięzcami konkursu z poziomu I zostały uczennice klasy Ib:
1 miejsce - Agata Rosa - 17 pkt.
2 miejsce - Anna Gorylewska - 13 pkt.

Z poziomu II szkolna komisja nie wyłoniła zwycięzców.

Opiekę sprawowała:
Pani Julia Borek

Miś Ratowniś

Luty 28, 2011 | dodał:Frikas

Uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w akcję "Miś Ratowniś" zorganizowaną przez Szpitalny Oddział Ratowniczy przy Szpitalu w Tarnobrzegu. Akcja polega na zbieraniu maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach. W ramach tej akcji zostanie przeprowadzonej kurs I pomocy dla uczniów naszej szkoły.

Organizator
Pani Barbara Piekutowska


Mam Haka Na Raka

Luty 28, 2011 | dodał:Frikas

W ramach akcji Mam Haka Na Raka dnia 25 lutego 2011 roku uczennice klasy IId Mariola Lupa, Alicja Kuś, Eliza Wieczyńska i Jagoda Ordon wraz z opiekunem Panią Barbarą Piekutowską zawiozły zebrane wcześniej maskotki do Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie na oddział Pediatrii Klinicznej gdzie przebywają dzieci onkologiczne. Maskotki zostały rozdane dzieciom przebywającym na oddziale.


Akademia Murowania SILKA YTONG

Luty 23, 2011 | dodał:Frikas

W poniedziałek 21 lutego 2011 roku w pracowniach Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się pierwsze szkolenie i pokaz murowania w ramach programu "Akademia Murowania SILKA YTONG", w którym uczestniczy nasza szkoła. W szkoleniu wzięli udział uczniowie klas technikum budowlanego IIb i Iu, zasadniczej szkoły zawodowej IIIm, IIIt nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu. Dzięki uczestnictwie w programie młodzież naszej szkoły ma możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, które pozwalają na wykonywanie budynków zgodnie z wymogami budownictwa energooszczędnego, poznają najnowsze materiały i metody murowania np. murowanie na cienką spoinę. Udział w programie wspomaga szkołę w procesie dydaktycznym, uczniowie są przygotowani do wymagań dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej oraz spełniania oczekiwań klientów. W ramach programu szkoła otrzymała materiały edukacyjne- poradniki, filmy instruktażowe, tablice dydaktyczne.

Opiekunowie:
Pani Halina Łazowska
Pan Michał Urbański
Pani Maria Różańska
Pan Waldemar Szubski
Pan Adam Stój
Pan Mirosław Maj

II MIEJSKIE DYKTANDO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Luty 22, 2011 | dodał:Frikas

W poniedziałek 21 lutego 2011 roku w Tarnobrzegu dzieci i młodzież mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas II Miejskiego Dyktanda zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Do potyczek językowych stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, jak również chętni studenci. Z trudnymi słówkami zmierzyli się także przedstawiciele władz lokalnych. W tym roku tarnobrzeskie dyktando zorganizowano w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Dodatkową atrakcją była konferencja poświęcona czystości mowy polskiej zatytułowana "Język giętki..." Impreza odbyła się w auli PWSZ imiena profesora Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Naszą szkołę reprezentowali: Gorylewska Anna, Rosa Agata, Samołyk Aleksandra, Kierepka Adrian. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w konkursie
galeria

Opiekę sprawowała:
Pani Małgorzata Rutkowska

Próbne ustne egzaminy maturalne.

Luty 21, 2011 | dodał:Frikas

Od 14 do 25 lutego odbywają się w naszej szkole próbne ustne egzaminy maturalne z języków obcych. Młodzież ma możliwość sprawdzenia swojego stanu wiedzy z języka zadeklarowanego jako przedmiot obowiązkowy. Wielu uczniów uzyskuje wysokie wyniki, niektórzy będą musieli jednak jeszcze trochę popracować. Tegoroczni maturzyści są zadowoleni, że mogą przeżyć namiastkę tego, co ich czeka w maju.

Galeria

Rok Czesława Miłosza

Luty 18, 2011 | dodał:Kylo
Rok 2011
ROKIEM CZESŁAWA MIŁOSZA


WYBITNEGO POLSKIEGO POETY, PISARZA, NOBLISTY

"Kim będę dla ludzi wiele pokoleń po mnie
/ Kiedy po zgiełku języków weźmie nagrodę cisza?"

Czesław Miłosz - "Oset, pokrzywa"

W naszej szkole świętować będziemy stulecie urodzin Poety.
W ramach obchodów Roku Miłosza proponujemy:

- Konkurs literacki - "Czesław Miłosz - legenda nowoczesności"
- Konkurs recytatorski - "Poezja zbliża ludzi"
- Zwiedzanie wystawy tematycznej o Miłoszu

Zapraszamy!!!


regulaminy
Konkurs literacki 2011 - Czesław Miłosz
Konkurs recytatorski 2011 - Czesław Miłosz


Organizatorzy:
Pani Ewa Majer-Bobruś
Pani Jolanta Raźniewska-Burczak
Pani Małgorzata Rutkowska

Wyjazd na lodowisko

Luty 15, 2011 | dodał:Frikas & Martin

Dnia 8 lutego 2011 roku klasy: IIb oraz IId wraz w wychowawcami udały się do Dębicy na lodowisko. Dla większości grupy nie było to pierwsze zetknięcie z lodem. Na razie o piruetach nie było mowy jednak na zawrotną prędkość trzeba było uważać. Nie obyło się również bez drobnych upadków, którym jednak towarzyszył śmiech i dobra zabawa. Uwieńczeniem całej wycieczki był pobyt młodzieży w McDonaldzie.

Galeria

Opiekę sprawowały:
Pani Monika Adamiec
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata

Miejska Biblioteka Publiczna w Goethe Institut w Polsce.

Luty 15, 2011 | dodał:Frikas

Uczniowie klas: IIIb, IIi, Id pod opieką nauczycieli, bibliotekarzy udali się na wystawę pt. "Zadomowieni w pisaniu- pisarze przy pracy"- fotografie Herlinde Koelbl. Artystka fotografik o międzynarodowej renomie, odwiedziła znanych niemieckojęzycznych pisarzy, by pokazać ich miejsca pracy twórczej. Zdjęcia zostały wzbogacone o rozmowy z autorami. Fotografie i wywiady uzupełniają się wzajemnie, tworząc subtelne i często bardzo intymne portrety. Pisanie to praca- tak twierdziło wielu autorów, obalając tym samym wyobrażenie o artyście, którego pióro lekką ręką prowadzą muzy. Wystawa prezentuje zdjęcia i wywiady tworząc portrety dwunastu pisarzy: Noblistów- Guntera Grassa, Elfriede Jelinek, Herty Muller oraz Thomasa Brussiga, Hansa Magnusa, Enzensbergera, Julii Franck, Dursa Grunbeina, Petera Hartlinga, Kat ji Lang- Muller, Ingo Schulza, Martina Walsera, Christy Wolf. Uzupełnieniem ekspozycji są książki wyżej wymienionych autorów w tłumaczeniu polskim.

Galeria

Opiekę sprawowały:
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
Pani Monika Czech
Pani Jolanta Raźniewska-Burczak
Pani Ewa Majer-Bobruś
Pani Iwona Ćwik

Studniówka 2011

Luty 14, 2011 | dodał:Foskacz & Martin

12 lutego 2011 r. nadszedł długo oczekiwany przez maturzystów ZSP nr 3 w Tarnobrzegu wieczór. Wtedy właśnie odbyła się wielka uroczystość, która od lat stanowi jedną z najdonioślejszych chwil w życiu każdego ucznia szkoły średniej. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się z nauką, obowiązkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym . "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego były sygnałem do oficjalnego otwarcia uroczystości. Po magicznym haśle: "Poloneza czas zacząć!" rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, w którego przygotowanie wiele trudu włożyła pracująca z młodzieżą Pani Marzena Podgórna. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb , IVc, IVd i IVi. Bal swoją obecnością uświetnili Prezydent Miasta Pan Norbert Mastalerz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Pan Janusz Kropornicki. Po tradycyjnym polonezie przyszedł czas na szampańską zabawę, która trwała do białego rana. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i że ta wyjątkowa noc jeszcze na długo pozostanie w ich pamięci.

Galerie:
Przyjęcie
Polonez
Próba poloneza
Przygotowania

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Luty 10, 2011 | dodał:Kylo

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.
Nie znać języka swego- hańbą oczywistą
Franciszek Ksawery Dmochowski

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego br. zapraszamy uczniów klas I, II i III technikum do wzięcia udziału w następujących konkursach:

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny (25 .02.2011 r.)
 • Szkolny Konkurs Poprawności Językowej (28.02.2011 r.)
 • Szkolny Konkurs Recytatorski (04.03.2011 r.)


 • Osoby zainteresowane deklarują swój udział u nauczycieli języka polskiego do dnia 18.02.2011 r.

  Organizatorzy:
  Pani Karina Mróz
  Pani Marta Leśniak
  Pani Monika Czech

  Zawody - piłka nożna halowa

  Luty 8, 2011 | dodał:Martin

  W dniu 07.02 odbył się w naszej szkole Finał Mistrzostw Szkoły w piłce nożnej halowej. Spośród 20 drużyn, które przystąpiły do rywalizacji najlepsi okazali się 1u, 2b, 3t, 4b, które zakwalifikowały się do finału.
  W meczach półfinałowych spotkały się 3t i 4b oraz 2b i 1u. Lepsze okazały się 3t i 2b, które awansowały do finału. W meczu o 3 miejsce spotkały się pokonani w półfinale 1u i 4b.
  W meczu finałowym lepsza okazała się klasa 3t i to ona została najlepszą drużyną piłkarską w naszej szkole.

  Galeria

  Oto komplet wyników:
  Półfinały:
  III t - IV b 7:4
  II b - I u 4:3
  Mecz o 3 miejsce:
  IV b - I u 12:10
  FINAŁ:
  III t - II b 7:4


  Projekcja filmu

  Luty 9, 2011 | dodał:Kylo

  BIBLIOTEKA SZKOLNA
  zaprasza do Klubu Filmowego
  na projekcję filmu
  "Faraon"


  31.01 - 01.02.2011r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. I

  07.02 - 08.02.2011r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. II

  14.02 - 15.02.2011r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. III


  TARNOBRZESKIE DYKTANDO 2011

  Luty 8, 2011 | dodał:Martin

  Organizatorem II Miejskiego Dyktanda jest Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Honorowy patronat nad dyktandem objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz.
  Dyktando odbędzie się 21 lutego 2011 roku o godzinie 9.00 w auli "E" PWSZ w Tarnobrzegu.
  Konkurs ma na celu propagowanie kultury języka ojczystego oraz zasad poprawnej polszczyzny.
  Osoby zainteresowane deklarują swój udział u Pani Małgorzaty Rutkowskiej do dnia 11.02.2011 r.

  KONKURS MITOLOGICZNY „KLIO 2011”

  Luty 8, 2011 | dodał:Martin

  Dnia 3.02.2011 roku ośmiu uczniów wzięło udział w II etapie KONKURSU MITOLOGICZNEGO "KLIO 2011".
  Miano "MISTRZA WIEDZY MITOLOGICZNEJ" zdobyła uczennica: Kornelia Świstak kl.1b
  II miejsce - Krzysztof Kata kl.1b
  III miejsce - Daniel Ślęzak kl. 3z

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak
  Pani Małgorzata Stelmach
  Pani Monika Adamiec

  Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

  Luty 7, 2011 | dodał:Martin

  4 luty obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu zaangażowani są w ogólnopolską akcję edukacyjną "Mam Haka na Raka" Uczniowie trzech klas: IIb, IId oraz IIId rozmawiali na Placu Bartosza Głowackiego z mieszkańcami Tarnobrzega na temat sensowności wczesnej profilaktyki chorób nowotworowych przekonując, iż wcześniejsze wykrycie zwiększa szanse wyzdrowienia a niekiedy nawet przeżycia. Młodzież rozdawała przygotowane przez siebie ulotki informujące o możliwości skorzystania z bezpłatnych badań oraz konsultacji w Centrach Onkologicznych w całej Polsce 5 lutego w ramach tzw. drzwi otwartych ogłoszonych przez Polską Unię Onkologii . Uczniowie są przekonani o zasadności wprowadzenia w szkołach minimum onkologicznego w związku z czym zbierali podpisy pod deklaracją popierającą ową ideę. Deklarację podpisało około 500 mieszkańców Tarnobrzega na czele z Panem Prezydentem Norbertem Mastalerzem, Starostą Mirosławem Plutą, Dyrekcją oraz nauczycielami ZSP nr 3 w Tarnobrzegu.

  Galeria

  Opiekę sprawowały:
  Pani Barbara Piekutowska
  Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Monika Adamiec
  Pani Anna Jonasz
  Pani Agata Mytych

  Dzień Bezpiecznego Internetu

  Luty 7, 2011 | dodał:Frikas

  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2011 obchody DBI przypadają na 8 lutego. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu "Safer Internet". Głównym partnerem DBI 2011 jest Fundacja Orange. Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w Sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

  Jak reagować na cyberprzemoc.

  Źródło: http://dbi.saferinternet.pl

  Koordynatorzy szkolnej akcji:
  Pan Michał Kownacki
  Pan Roman Jachyra

  "Matematyka" Spróbuj e-learningowo!

  Luty 4, 2011 | dodał:Martin

  Przedstawiamy Państwu projekt "Matematyka"
  Spróbuj e-learningowo! Innowacyjne formy edukacji dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych", realizowany przez firmę GINT. Zapraszamy do zapoznania się z jego podstawowymi założeniami.
  Rekrutacja do III tury kursów trwa do 25 lutego 2011 r. W bezpłatnych kursach weźmie udział 200 uczniów z trzech województw.

  Więcej

  Strona Projektu

  Szkolny opiekun projektu:
  Pani Julia Borek

  Wystawa

  Luty 2, 2011 | dodał:Kylo
  Biblioteka szkolna informuje o ofercie MBP

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TARNOBRZEGU
  I GOETHE INSTYTUT W POLSCE
  ZAPRASZAJĄ NA WYSTAWĘ

  "Zadomowieni w pisaniu
  - pisarze przy pracy"
  - fotografie Herlinde Koelbl

  W DNIACH 20.01 - 11.02.2011r.

  Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej

  Ferie zimowe

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Frikas

  17 stycznia 2011 roku rozpoczynamy dwutygodniowe ferie zimowe.

  Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu życzy wszystkim pracownikom szkoły i uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku.


  Mamy nadzieję, że zimowe ferie pozwolą dobrze zregenerować siły i pełni energii spotkamy się 31 stycznia w szkole.
  W czasie ferii w naszej szkole będą odbywały się różne zajęcia. Proszę zapoznać się z ofertą i zapraszamy do udziału.  Matura tuż tuż... W pierwszym tygodniu ferii, tj. w środę (19.01) oraz w czwartek (20.01) odbędą się 2 godzinne zajęcia dla maturzystów- start godz. 11.00, sala 106.

  Wir laden alle herzlich ein!
  Rafał Sawicki
  Iwona Ćwik
  Zajęcia z języka angielskiego dla maturzystów i nie tylko. Ćwiczenia odbędą się w poniedziałek (17.01) i we wtorek (18.01) w godzinach od 9.00-12.00.

  Komputery za tonery

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Martin

  Trwa XII edycja ogólnopolskiej akcji ekologicznej "KOMPUTERY ZA TONERY". Akcja polega na Zbiórce odpadów będących problemem współczesnej cywilizacji - zużytych pustych kartridży po drukarkach komputerowych. Za zbiórkę w naszej szkole odpowiedzialni są nauczyciele Monika Polek i Michał Kownacki. Zużyte kartridże można także przynosić do sali 110.

  Wycieczka na lodowisko

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Martin

  "Zimowe szaleństwo" przyciągnęło następną pozytywnie zakręconą ekipę. Uczniowie klasy Id rozpoczęli ferie zimowe wyjazdem na lodowisko w Dębicy. Początki były różne... Dzięki zaangażowaniu pana Grzegorza Zdziecha po kilku minutach jazdy "na glonojada" w bliskim kontakcie z bandą początkujący łyżwiarze rozpoczęli kręcenie piruetów. Jeśli taki początek wróży równie dobry wypoczynek, można im tylko pozazdrościć.

  Galeria

  Opiekunowie:
  Pani Iwona Ćwik
  Pan Grzegorz Zdziech

  KLIO 2011

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Kylo
  "KLIO 2011"

  Zorganizowanie konkursu mitologicznego stworzyło doskonałą okazję do propagowania greckiej kultury i sztuki, umożliwiło uczniom poszerzenie wiedzy na ich temat.

  Tegoroczna edycja konkursu mitologicznego, którego I etap miał miejsce
  13.01.2011 r.
  cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

  W I etapie konkursu wzięło udział 17 uczniów, do II etapu zakwalifikowali się :

   1. Kornelia Świstak kl. I b 27/33p
   2. Łukasz Obara kl. I b 27/33p
   3. Paweł Kręt kl. I b 27/33p
   4. Krzysztof Kata I b 25/33p
   5. Ala Mach kl. I d 24/33p
   6. Daniel Ślęzak kl. III z 23/33p
   7. Łukasz Lis kl. I d 23/33p
   8. Rafał Chojnacki kl. I i 20/33p

  II etap odbędzie się 03.02.2011r.
  w sali kominkowej (internat)

  Konkurs informatyczny

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Martin

  W dniu 12 stycznia 2011 uczniowie klasy II i uczestniczyli w V edycji Konkursu Informatycznego Bóbr.


  Opiekę sprawowali:
  Pan Roman Jachyra
  Pan Michał Kownacki

  Dyktando

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Martin

  Tradycyjnie już w rodę 12.01.2011 w naszej szkole odbyło się dyktando z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 21 uczniów ze wszystkich klas. Mieli oni za zadanie wysłuchać i zapisać dwa teksty o różnej treci czytane przez lektora języka angielskiego.

  Wyniki ukażą się wkrótce, a najlepsi zostaną nagrodzeni wartociowymi nagrodami.

  Dyktando zostało przygotowane i przeprowadzone przez Pana Marcina Tworka.

  Próbna matura z matematyki

  Styczeń 14, 2011 | dodał:Frikas / Martin

  14 stycznia odbył się w naszej szkole kolejny próbny egzamin maturalny z matematyki. Do rozwiązywania arkuszy na poziomie podstawowym przystąpiło 120 uczniów z pięciu klas. Młodzież pisała egzamin w dziewięciu salach. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Będą mogli porównać te wyniki z wynikami z poprzedniego egzaminu, który odbył się w listopadzie tego roku szkolnego. Efekt ich pracy będzie znany 4 lutego.

  Galeria

  Konkurs mitologiczny.

  Styczeń 4, 2011 | dodał:Frikas

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie mitologicznym, który odbędzie się dnia 13.01.2011 roku o godzinie 11:40 w sali kominkowej(internat). Więcej szczegółów: klik!


  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak
  Pani Małgorzata Stelmach
  Pani Monika Adamiec

  DialNet Masters

  Styczeń 4, 2011 | dodał:Frikas

  Właśnie rusza V niezwyczajna - jubileuszowa - edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters!
  Naszą szkołę w tym roku będą reprezentowały 4 drużny
  Konkurs literacki

  Styczeń 4, 2011 | dodał:Frikas

  Konkurs literacki "W magicznym Świecie Fryderyka Chopina i jego muzyki" został rozstrzygnięty. Zwycięzcą został uczeń klasy IIIz Daniel Ślęzak- autor opowiadania o życiu i karierze kompozytora "Chopin od kołyski aż po grób". GRATULUJEMY!!!

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak

  Spotkanie Wigilijne

  Grudzień 22, 2010 | dodał:Frikas / Martin

  Pielęgnując coroczną tradycję przedstawień jasełkowych w naszej szkole, uczniowie klas Ii, IIc, IId przygotowali przedstawienie pt. "Prezent dla najbliższych". Inscenizacja miała charakter współczesny. Mieliśmy okazję wysłuchać dialogów poruszających teraźniejsze problemy wynikające z ludzkiej niedoskonałości. Widowisko wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne złożyła Dyrekcja Szkoły. Następnie wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas aby podzielić się tradycyjnym opłatkiem.

  Galeria

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Wioletta Wilk
  Ksiądz Adam Pikula

  Konkurs na szkolną witrynę

  Grudzień 22, 2010 | dodał:Martin

  Tytuł "Szkoła Miesiąca" w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w listopadzie zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu.

  Galeria  Wręczenie dyplomów stypendystom

  W dniu 16 grudnia 2010 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.
  Naszą szkołę reprezentował uczeń 4 klasy technikum informatycznego Mateusz Kapała. Otrzymał on dyplom z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana Jacka Wojtasa.

  Galeria

  Spotkanie z przedstawicielami uczelni wyższych

  Grudzień 20, 2010 | dodał:fosky / Martin

  W naszej szkole odbyły się dwa spotkania klas maturalnych z przedstawicielami uczelni wyższych. Delegaci, którzy odwiedzili naszą szkołę byli reprezentantami uczelni:

  • Katolicki Uniwersytet Lubelski
  • Politechnika Wrocławska

  Galeria

  W Tarnobrzegu śpiewali i recytowali w języku Goethego

  Grudzień 20, 2010 | dodał:fosky

  Organizatorem pierwszej edycji tego konkursu w Tarnobrzegu był miejscowy oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. O cenne nagrody rzeczowe rywalizowało w kategorii poezji 20 uczniów, natomiast niemieckie kolędy wyśpiewało 12 uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z Tarnobrzega, Sandomierza oraz Stalowej Woli.

  Jury w każdej z kategorii zwracało przede wszystkim uwagę na poprawność w wysławianiu się w języku niemieckim, dykcję, ale także w konkursie piosenki istotna była na przykład barwa głosu oraz wykonanie artystyczne. Ostatecznie po burzliwych naradach, komisja uznała, że pierwsze miejsce wśród recytujących poezję należy przyznać Paulinie Zwolak z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika z Tarnobrzega oraz Karolinie Wicińskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu. W konkursie piosenki pierwszą nagrodę zgarnęła Sylwia Zych z tarnobrzeskiego "Kopernika".

  - Stowarzyszenie organizuje cyklicznie, podobne imprezy promujące naukę języka niemieckiego. Biorą w nich udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Tarnobrzega i okolic - mówi Rafał Sawicki, nauczyciel języka niemieckiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Tarnobrzegu. - To jest pierwsza edycja konkursu wokalnego oraz poetyckiego o tematyce bożonarodzeniowej. Chcemy, aby za rok ten konkurs był jeszcze lepszy i cieszył się dużo większym zainteresowaniem ze strony uczniów z naszego regionu.

  Galeria

  news ze strony www.echodnia.eu

  Nabór wniosków o przyznanie stypendium.

  Grudzień 20, 2010 | dodał:friskas

  ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2010/2011. Nabór wniosków prowadzony będzie w terminie od 14 do 28 grudnia 2010 r. w powiatowych punktach naboru wniosków.

  Szlachetna PACZKA

  Grudzień 14, 2010 | dodał:fosky

  W imieniu obdarowanej Rodziny dziękuje uczniom i nauczycielom naszej szkoły za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
  Paczka, którą przygotowaliśmy jest wyjątkowa!
  Jest warta dużo więcej niż rzeczy, które są w niej zapakowane.

  Dziękuję Wam - Darczyńcom
  Pan Rafał Sawicki


  Galeria

  Szkoła po niemiecku - Schule auf Polnisch

  Grudzień 13, 2010 | dodał:fosky

  Fundacja Borussia i Fundacja F.C. Flick Stiftung informują o możliwości dofinansowania do nowej formy wymiany. Więcej informacji znajdziecie na stronie link

  Otwarcie pracowni SOPRO

  Grudzień 10, 2010 | dodał:fosky

  Dnia 11.12.2010 odbyło się uroczyste otwarce pracowni SOPRO w Centrum Kształcenia Praktycznego.
  Galeria


  wykład

  Grudzień 10, 2010 | dodał:fosky

  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przedstawia wykład pt."O próbnym egzaminie maturalnym z matematyki".
  Warto zobaczyć. link  Powiatowa Licealiada

  Grudzień 10, 2010 | dodał:Martin

  W dniu 9.12. odbyły się zawody w piłce siatkowej chłopców w ramach Powiatowej Licealiady. Reprezentacja szkoły:
  1. Goździewski Robert Ii
  2. Podgórny Marcin IIi
  3. Kobyłecki Piotr Id
  4. Saja Krzysztof IId
  5. Kędzierski Jacek Ib
  6. Hajduk Damian IIb
  7. Marek Tomasz IIb
  8. Kopeć Patryk IIb
  9. Manjak Mariusz IIIm
  10. Nizioł Dominik IIc
  11. Obara Łukasz Ib
  12. Baracz Krzysztof IIIb

  1. miejsce - ZS
  2. miejsce - ZSP nr 3
  3. miejsce - LO
  4. miejsce - ZSP nr 1
  5. miejsce - ZSP nr 2
  6. miejsce - I SLO

  Opiekun:
  Pani Marzena Podgórna


  Projekcja filmu

  Grudzień 6, 2010 | dodał:Kylo

  BIBLIOTEKA SZKOLNA
  zaprasza do Klubu Filmowego
  na projekcję filmu
  "Ferdydurke"


  29 - 30.11.2010r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. I

  06 - 07.12.2010r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. II


  Lodowisko

  Grudzień 7, 2010 | dodał:Frikas / Martin

  Skoro przyszła zima to czas najwyższy na odrobinę zimowego szaleństwa. Dwie klasy III d i II c zapaliły się do wyjazdu na lodowisko w Dębicy i we wtorek 07 grudnia (prawie na Mikołaja ;-))) ) zrealizowały swój szalony pomysł. Niezależnie od umiejętności i pomimo obaw co do bólów w niektórych częściach ciała cała ekipa szalała na tafli. Wprawdzie kontaktów bezpośrednich z lodem było co najmniej kilkanaście i nogi (nieprzyzwyczajone do łyżew :() cokolwiek bolały to ubaw był przedni. Zresztą zobaczcie sami.

  Galeria

  Opiekunowie:
  Pani Barbara Piekutowska
  Pani Anna Jonasz
  Pan Marcin Stachowicz
  Pan Marcin Tworek

  Mikołaj

  Grudzień 6, 2010 | dodał:Frikas / Martin

  Jedni z większymi, drudzy z mniejszymi ale jednak z obawami czekaliśmy na Niego. I ........ jak to zwykle On szóstego grudnia zjawił się( jak co roku ;-)))))) ) Nietrudno się domyślić, że chodzi o Mikołaja. W towarzystwie śnieżynek i renifera z czerwonym nosem (od czego on taki czerwony????) krążył po naszej szkole obdarowując czym miał pod ręką. No i niektórym trafiły się rózgi. Ale nie byle jakie - pozłacane. Czyżby opłacało się być czasami niegrzecznym? Oczywiście nie!!!! Bo i tak wszyscy wiemy, że bycie grzecznym i pilnym uczniem to jest to na czym wszystkim nam zależy. Prawda ? ;-p Do zobaczenia za rok Mikołaju.

  Galeria

  Zbiórka zabawek dla dzieci z Domów Dziecka.

  Grudzień 6, 2010 | dodał:Frikas

  W dniach 29.XI do 6.XII uczennice klasy IIc zorganizowały zbiórkę zabawek dla dzieci z Domów Dziecka. W dniu dzisiejszym zabawki zostaną dostarczone do Domu Dziecka w Skopaniu.
  Wychowaca klasy IIc:
  Pani Barbara Piekutowska  Konkurs wiedzy o AIDS

  Grudzień 5, 2010 | dodał:Frikas

  W dniach 1-3 grudnia odbył się kolejny wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o AIDS. Wzięli w nim udział uczniowie klas 2-gich.

  Konkurs przygotowała:
  Pani Barbara Piekutowska

  Matura próbna

  Grudzień 5, 2010 | dodał:Martin

  Tegoroczni maturzyści pisali próbny egzamin maturalny z języka polskiego, języków obcych oraz z przedmiotu, który deklarowali jako dodatkowy tj. z geografii, języków obcych, matematyki, biologii, chemii, fizyki, historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki.
  Wyniki będą 10 grudnia.


  Zbiórka żywności

  Grudzień 3, 2010 | dodał:Martin

  W dniach 3 - 5 grudnia odbyła się Zbiórka żywności.

  Lista wolontariuszy

  Odpowiedzialne za zbiórkę:
  Pani Monika Adamiec
  Pani Monika Polek
  Pani Wioletta Wilk

  Ważne zmiany na egzaminie maturalnym z języków obcych

  Grudzień 2, 2010 | dodał:fosky

  Od roku szkolnego 2011/2012 obowiązują nowe przepisy dotyczące egzaminu maturalnego z języków obcych.
  Całkowicie zmienia się formuła egzaminu ustnego.
  W roku szkolnym 2010/2011 klasy I, II oraz III technikum przygotowują się już do egzaminu w nowej wersji. Zachęcam do zapoznania się z INFORMATOREM uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich technikum.
  W BIEŻĄCYM ROKU SZKOLNYM (2010/2011) MATURZYŚCI ZDAJĄ EGZAMIN WEDŁUG DOTYCHCZASOWYCH PRZEPISÓW.
  informator

  "Sztuka konserwacji opraw książkowych"

  Listopad 29, 2010 | dodał:fosky

  Dnia 13.XI.2010 roku klasa I "m" zwiedziła wystawę "Sztuka konserwacji opraw książkowych" zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnobrzegu. Ekspozycja, przygotowana i wypożyczona przez Bibliotekę Narodową prezentowała fotogramy obrazujące efekty pracy konserwatorów najcenniejszych zabytków piśmiennictwa. Uczniowie poznali różnorodność opraw książkowych XV-wiecznych rękopisów i starodruków wykonanych z cennej skóry zdobionych złotem i kamieniami szlachetnymi.

  Galeria

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak

  Honorowi krwiodawcy z "Budowlanki".

  Listopad 25, 2010 | dodał:fosky

  W dniu 15 listopada 2010 r. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie "Świadectw Dojrzałości Społecznej" tym uczniom, którzy w roku szkolnym 2009/2010 wzięli udział w akcji popularyzacji krwiodawstwa wśród młodzieży Idea Honorowego Krwiodawstwa pozwala przekazać młodzieży najważniejsze wartości moralne, wzorce postępowań i przygotować je do odpowiedzialności za siebie i innych ludzi.

  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy honorowo oddawali krew otrzymali z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana Jacka Wojtasa "Świadectwa Dojrzałości Społecznej". W uroczystości uczestniczyła również delegacja uczniów z "Budowlanki "wraz z dyrektorem szkoły Panem Robertem Stawowym oraz opiekunem szkolnego klubu Honorowych Dawców Krwi Panią Julią Borek. Nasza młodzież otrzymała 54 "Świadectw Dojrzałości Społecznej" oraz pamiątkowe koszulki z napisem "ODDAJĘ KREW, DZIELĘ SIĘ ŻYCIEM". Nasza szkoła była jedyną placówką w mieście, która uczestniczyła w tej szczytnej akcji.

  "Budowlanka" może się poszczycić wieloletnią tradycją honorowego oddawania krwi przez młodzież. Każdego roku szkolnego pełnoletni uczniowie uczestniczą w akcjach grupowego oddawania krwi w Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnobrzegu. Tworzą prężnie działający klub "Budownicze RH" promujący humanitaryzm, który kształtuje zaangażowanie, wrażliwość na ludzkie problemy oraz odpowiedzialność za zdrowie i życie innych osób.

  W tym roku szkolnym następna grupa młodzieży z naszej szkoły zgłosiła się do punktu krwiodawstwa, aby po raz pierwszy oddać krew. Towarzyszyła temu obawa i może strach, ale przede wszystkim duma z tego, że można pomóc innym, a nawet uratować komuś życie. W trakcie trzech dni tj. 26,27,28 października 2010 r. w akcjach zbiorowego oddawania krwi uczestniczyło 72 naszych wychowanków oddając 32 litry krwi. Wspaniałe zachowanie uczniów naszej szkoły, którzy rozumieją, że oddawanie krwi to rodzaj posłannictwa, jest godne uznania.

  "Żaden instynkt
  tak bardzo się nie liczy,
  jak instynkt serca"

  George Gordon Byron


  GÓRA GROSZA 2010

  Listopad 25, 2010 | dodał:Martin

  Po raz jedenasty nasza szkoła bierze udział w akcji "GÓRA GROSZA" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc osieroconym dzieciom. Do dnia 10 grudnia 2010 r. w naszej szkole będzie prowadzona zbiórka monet.
  LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ!
  Pieniądze można wrzucać do puszek podczas zbiórek w klasach lub w czasie przerw w sklepiku szkolnym. Liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie.

  Z góry dziękujęmy:
  Samorząd Uczniowski

  Wzbogać bilbioteczkę anglojęzyczną

  Listopad 22, 2010 | dodał:Kylo

  Książki w języku angielskim (nowe lub stare) proszę składać w bibliotece szkolnej

  Zbiórka trwa do końca roku szkolnego  Organizatorzy:
  Agata Mytych
  Marcin Tworek
  Ewa Majer-Bobruś
  Jolanta Raźniewska-Burczak

  Konkurs Poezji i Piosenki niemieckojęzycznej.

  Listopad 22, 2010 | dodał:Martin

  Dnia 15.12.2010 w naszej szkole odbędzie się konkurs Poezji oraz Piosenki niemieckojęzycznej. Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz o kontakt z nauczycielami języka niemieckiego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej szkoły: Regulamin


  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Listopad 22, 2010 | dodał:Martin

  Uczniowie naszej szkoły postanowili włączyć się w obchodzony 21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień poprzez wykonanie licznych plakatów obrazujących szeroko pojętą definicję życzliwości wobec drugiego człowieka. Największym entuzjazmem cieszył się pomysł wypisywania na karteczkach w kształcie dłoni życzeń dla wybranej osoby, które wspólnie z innymi życzeniami zostały powieszone na dużym plakacie.

  Opiekę sprawowały:
  Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
  Pani Agnieszka Delimata
  Pani Dorota Sudoł
  Pani Aneta Miracka
  Pani M. Kozłowska

  Galeria

  "Kto ma bogatszy język"

  Listopad 19, 2010 | dodał:Martin

  W dniu 15 listopada 2010 roku odbył się finał konkursu "KTO MA BOGATSZY JĘZYK". Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy odbył się 4.11.2010 r. i wzięło w nim udział 20 uczniów naszej szkoły, z czego do drugiego etapu zakwalifikowało się3 uczestników. Zwycięzcą został uczeń klasy 2i - Dawid Bałata. GRATULUJEMY!!!

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak

  Rozdanie Świadectw Dojrzałości Społecznej

  Listopad 17, 2010 | dodał:fosky

  Dnia 15 listopada odbyło się uroczyste rozdanie Świadectw Dojrzałości Społecznej honorowym krwiodawcom z roku szkolnego 2009/2010.
  Uroczystość odbyła się w Rzeszowie w Teatrze im. W. Siemaszkowej.
  W spotkaniu uczestniczyła delegacja z naszej szkoły w składzie: Pan dyrektor Robert Stawowy, Pani Julia Borek i przedstawiciele honorowych krwiodawców: Joanna Czechura IVc, Rafał Jajko i Adrian Bochunewicz IVd.
  Otrzymaliśmy 54 Świadectwa Dojrzałości Społecznej, które przyznaje się tylko raz w życiu.
  Byliśmy jedyną szkołą z naszego regionu i miasta Tarnobrzeg spośród 46 szkół reprezentujących województwo podkarpackie.
  W programie wychowawczo-edukacyjnym "Świadectwo Dojrzałości Społecznej", który przebiega pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty J. Wojtasa uczestniczyliśmy już trzeci raz.
  Na ręce Dyrektora Szkoły zostały przekazane słowa uznania i gratulacje od Kuratora Oświaty za pracę z młodzieżą w ramach tego programu i propagowania idei honorowego krwiodawstwa.
  Możemy być dumni z tak dużej ilości uczniów naszej szkoły, którzy ratując życie ludzkie honorowo oddają krew, dając wyraz dojrzałości społecznej.

  Galeria

  Zawody o puchar Prezydenta miasta Tarnobrzeg

  Listopad 17, 2010 | dodał:fosky

  W dniu 10 listopada z okazji Dnia Niepodległości na strzelnicy LOK w Tarnobrzegu odbyły się zawody strzeleckie uczniów szkół ponadgimnazjalnych o puchar Prezydenta miasta Tarnobrzeg. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W rzucie granatem III miejsce zajęła Alicja Kuś z klasy IId. W strzelaniu z pistoletu zwyciężył Paweł Bałata kl. IVb, wygrał on również konkurencję karabinka sportowego.

  W klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła I miejsce w składzie:

  • Jagoda Kojczuk kl. IVb
  • Paweł Bałata kl. IVb

  Gratulujemy!!!

  Opiekun:
  Pan Grzegorz Zdziech

  ... i znowu sukces

  Listopad 11, 2010 | dodał:Martin

  Zawody rejonowe w szachach odbyły się 9 listopada w Rudniku nad Sanem. Reprezentacja szkoły w składzie:
  1. Agata Rosa 1b
  2. Daniel Ślęzak 3z
  3. Mateusz Lis 1i
  4. Kornel Bobula
  pokonała 8 szkół z powiatu tarnobrzeskiego grodzkiego i ziemskiego zajmując 1 miejsce i awansując do zawodów wojewódzkich.

  Galeria

  Narodowe Święto Niepodległoci

  Listopad 11, 2010 | dodał:Martin

  10 listopada 2010 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległoci. Akademię przygotowali uczniowie klas: 1d, 1i, 2c, 2d, 3d, 3z pod kierunkiem Pani Moniki Adamiec i Pani Małgorzaty Stelmach.
  Galeria

  Inauguracja XIV edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia 2010

  Listopad 10, 2010 | dodał:fosky

  Dnia 9 listopada 2010 roku uczniowie naszej szkoły, z klas II b i II c pod opieką pań: Wioletty Wilk, Moniki Adamiec i Małgorzaty Rutkowskiej uczestniczyli w inauguracji XIV edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia 2010.

  Czytaj dalej

  Galeria

  Konkurs Literacki

  Listopad 3, 2010 | dodał:frikas

  "W magicznym świecie Fryderyka Chopina i jego muzyki"
  Cele:
  • popularyzacja życia i muzyki Fryderyka Chopina wśród uczniów
  • prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży
  • rozwijanie wrażliwości artystycznej młodego pokolenia

  Zadania konkursowe:
  • Refleksje o życiu i muzyce Fryderyka Chopina - w formie opowiadania, listu, artykułu.
  • Muzyczne podróże z muzyką Fryderyka Chopina - w formie reportażu, artykułu, wypracowania.
  • Słuchając dźwięków muzyki Chopina - recenzja.
  • Jak opisać dźwięki, czyli zauroczenia poetów muzyką Fryderyka Chopina? Analiza i interpretacja wybranych tekstów poetyckich poświęconych mistrzowi:

  -Kazimierz Przerwa-Tetmajer - Cień Chopina,
  -Leopold Staff - Zniszczenie pomnika Chopina,
  -Jarosław Iwaszkiewicz - Chopin,
  -Władysław Broniewski - Mazurek Szopena,
  -Jan Twardowski - To wszystko trwa jak Chopin,
  -Anna Kamieńska - Chopin na bruku,
  -Wanda Chotomska - Preludium deszczowe.

  Zasady uczestnictwa:
  • prace powinny być opatrzone na odwrocie metryką zawierającą następujące dane: imię i nazwisko autora pracy, klasa;
  • prace należy składać do dnia 10.12.2010r. w bibliotece szkolnej z dopiskiem "Konkurs literacki - Rok Chopinowski".

  Zapraszamy do konkursu

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak

  Wielkie liczenie gwiazd na niebie

  Listopad 3, 2010 | dodał:frikas

  29 października wystartuje ogólnoświatowy projekt badania zanieczyszczenia nieba sztucznym światłem. Udział w nim może wziąć każdy chętny. Projekt jest szczególnie polecany dla szkół. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy w okresie od 29 października do 12 listopada wyjść w wybrany, pogodny wieczór na dwór, znaleźć najciemniejsze miejsce w okolicy i policzyć ile gwiazd widać w gwiazdozbiorze Łabędzia. Organizatorzy przygotowali materiały instruktażowe i mapki ułatwiające to zadanie. Ustaloną na ich podstawie "graniczną wielkość gwiazdową" należy następnie wysłać poprzez specjalną witrynę internetową. Spływające wyniki będą widoczne na mapie świata. Zebrane dane zostaną przeanalizowane przez naukowców, którzy opublikują potem końcowy raport.
  poradnik

  Próbna matura z matematyki

  Listopad 3, 2010 | dodał:frikas

  3 listopada 2010 r. odbył się w naszej szkole próbny egzamin maturalny z matematyki. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu klas maturalnych, w sumie 123 osoby. Młodzież rozwiązywała arkusze maturalne w 9 salach. W każdej sali nadzorowało pisanie egzaminu dwóch nauczycieli. Uczniowie pisali 170 minut. Arkusze będą sprawdzane przez zewnętrznych egzaminatorów. Na wyniki trzeba będzie poczekać.


  Wystawa w MBP

  Listopad 3, 2010 | dodał:kylo


  Biblioteka szkolna informuje o ofercie MBP

  MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
  W TARNOBRZEGU
  ZAPRASZA NA WYSTAWĘ


  "Sztuka konserwacji opraw książkowych"  W DNIACH 18 - 28.11.2010r.
  Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.


  Projekcja filmu

  Listopad 3, 2010 | dodał:kylo

  BIBLIOTEKA SZKOLNA
  zaprasza do Klubu Filmowego
  na projekcję filmu
  "Przedwiośnie"


  8 - 9.11.2010r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. I

  15 - 16.11.2010r.
  godz. 13.30 - 14.30 cz. II

  22 - 23.11.2010r.
                                             godz. 13.30 - 14.30 cz. II

  Wyjście na cmentarz w Miechocinie.

  Listopad 3, 2010 | dodał:frikas / Martin

  Dnia 29.10.2011r uczniowie klasy IIIt- technolog robót wykończeniowych w budownictwie udali się na stary cmentarz w Miechocinie. Zapalili znicze, pomodlili się i pomogli w pracach porzšdkowych na terenie cmentarza.

  Galeria


  Opiekę sprawowała:
  Pani Monika Polek


  Śpieszmy się kochać ludzi ...

  Listopad 03, 2010 | dodał:fosky

  W Sali Patrona trwa wystawa okolicznościowa pt. "Śpieszmy się kochać ludzi ...". Została ona zorganizowana z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Wszystkich chętnych zapraszamy!!!

  Galeria


  Organizatorzy:
  Pani Wioletta Wilk
  Pani Monika Adamiec

  "TARGI EDUKACJI I PRACY W TARNOBRZEGU"

  Październik 26, 2010 | dodał:fosky / Martin

  W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 22 października br. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnobrzegu zorganizowało Targi Edukacji i Pracy, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega - Pan Jan Dziubiński, oraz Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego - Pan Wacław Wróbel. "Tygodnik Nadwiślański" pełnił rolę patrona medialnego.
  Informacja na stronie OHP

  Galeria


  "Spotkanie z astronomią"

  Październik 25, 2010 | dodał:Martin

  W dniu 19 października 2010 r. w Stalowej Woli młodzież z klasy 1i oraz 3i uczestniczyła w prezentacji pt. "Spotkanie z Astronomią".
  Wykład bogato ilustrowany wspaniałymi materiałami wizualnymi poruszał następujące tematy:
  - Historia Astronomii oraz jej zastosowanie w różnych dziedzinach
  - Poznawanie skali i struktury Wszechświata
  - Narodziny, życie i koniec świecenia gwiazd
  - Układ Słoneczny, powstanie planet i warunki na nich panujące
  - Ziemia jako niezwykła planeta oraz kwestia życia pozaziemskiego
  - Ekologia - m. in. czym jest efekt cieplarniany, jak go odkryto i jakie wywołuje skutki
  - Całkowite zaćmienie Słońca - autorski reportaż z ekspedycji do Meksyku
  Spotkanie pokazało młodzieży jak interesujące i ważne dla ludzkości jest badanie nie tylko otaczającego ich świata, ale i Wszechświata.

  Opiekunowie:
  Pani Greta Tomczyk - Jarosz
  Pani Ewa Wiśniewska
  Pani Elżbieta Głowacka

  Święto Drzewa

  Październik 22, 2010 | dodał:Martin

  Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej realizowanym od 2003 roku.
  Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku 10 października.
  Celem akcji jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.
  Wspólne sadzenie drzew przyczynia śię do zwiększenia zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.
  Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunem Panem Krzysztofem Kotulskim przystąpiła do realizacji programu.
  Uczniowie z klas: 1b, 1d, 2c, 2d, 2e, 3c, 3d, 3i, 4c, 4i zakupili drzewka i posadzili je wokół szkoły.
  Przedsięwzięcie to poprzedziła kampania informacyjna - audycja, gazetka ścienna, plakaty.

  Galeria 1


  Galeria 2


  Za organizację i przebieg akcji odpowiedzialni byli:
  Pan Krzysztof Kotulski
  Pani Elżbieta Głowacka
  Pani Greta Tomczyk - Jarosz

  "Każda zebrana ilość makulatury- to ratunek dla drzew."

  Październik 19, 2010 | dodał:frikas

  Mając na celu promocję działań proekologicznych oraz segregację surowców wtórnych nasza szkoła prowadzi zbiórkę makulatury wśród uczniów i pracowników naszej placówki. Mechanizm akcji jest niezwykle prosty i powszechnie wszystkim znany. W dowolnym czasie przynosimy do szkoły zalegające w naszych domach gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i kartki papieru. Inicjatywom tego rodzaju przyświeca szczytny cel: edukacja ekologiczna, kształtowanie właściwych postaw w związku z odpadami, podnoszenie świadomości w kontekście ochrony środowiska. Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

  • wystarczy, że każdy z nas raz w tygodniu przyniesie do szkoły po kilka kilogramów makulatury;
  • Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na zakup środków czystości, na potrzeby szkoły;
  • Klasa, która zbierze najwięcej makulatury będzie mogła wybrać jeden dzień bez pytania;
  • Magazynowaniem makulatury zajmuje się szkoła we współpracy z biblioteką szkolną
  • Prezentacja multimedialna na stronie internetowej szkoły - link;

  Szczegółowych informacji udzielają:

  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pan Paweł Krzemiński
  Pani Ewa Majer- Bobruś
  Pani Jolanta Raźniewska-Burczak

  Dzień Edukacji Narodowej

  Październik 13, 2010 | dodał:frikas

  W dniu 13.10.2010 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela.
  Apel składał się z dwóch części: oficjalnej oraz artystycznej.

  Na wniosek Prezesa i Zarządu Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego O/M "Siarkopol" w Tarnobrzegu, złożony w Ministerstwie Edukacji Narodowej- Minister Katarzyna Hall nadała Panu Remigiuszowi Głód, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania "MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ". W ponad 30 letnim okresie pracy z młodzieżą w/w Pan Remigiusz Głód odznaczony został między innymi: ZŁOTĄ ODZNAKĄ "ZASŁUŻONY W PRACY PTTK WŚRÓD MŁODZIEŻY" oraz "ZŁOTĄ HONOROWĄ ODZNAKĄ PTTK"- nadanymi przez Zarząd Główny PTTK.

  W dalszej części odbyło się przyrzeczenie klas pierwszych przygotowane przez samorząd uczniowski. Część artystyczną poświęconą KEN w tle 200-setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina przygotowały klasy IId oraz IIIz

  Galeria


  Opiekę sprawowały:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer-Bobruś
  Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
  Pani Marzena Podgórna

  Włącz się w akcję zbierania nakrętek

  Październik 11, 2010 | dodał:frikas

  Uczniowie ZSP nr 3 w Tarnobrzegu postanowili włączyć się w akcję zbierania nakrętek na wózek inwalidzki dla dzielnego pierwszoklasisty Jędrka Fietko, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Jędruś porusza się na wózku, potrzebuje opieki i pomocy drugiej osoby. Apelujemy do sumień wszystkich tych, którym los Jędrka nie jest obojętny. Każdy może pomóc zbierając nakrętki, które zostaną wymienione na wózek.

  Opiekunowie:
  Pani Monika Adamiec
  Pani Agnieszka Ewiak- Bałata
  Pani Wioletta Wilk

  Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2010/2011

  Październik 7, 2010 | dodał:fosky

  Departament Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie realizuje projekt pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2010/2011. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Podkarpackiego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych). Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2010/2011 ma na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i zawodowych, którym niekorzystna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacyjny, poprzez udzielenie pomocy stypendialnej.
  Więcej

  Biblioteka szkolna - dlaczego warto ją odwiedzać?

  Październik 6, 2010 | dodał:Kylo


  Dnia 30.09.2010 roku klasa I m wzięła udział w lekcji bibliotecznej "Biblioteka szkolna i jej zbiory" przeprowadzonej przez Panią Jolantę Raźniewską-Burczak.

  Głównym celem zajęć było:
  - zapoznanie uczniów z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
  - uporządkowanie i usystematyzowanie wiedzy o gromadzonych dokumentach,
  - rozwijanie umiejętności poszukiwania informacji,
  - rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
  W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z regulaminem wypożyczalni i pracowni czytelniczo-multimedialnej, godzinami otwarcia biblioteki, zasadami korzystania ze zbiorów.

  Uczniowie po zakończonej lekcji:
  - znają zasady udostępniania zbiorów w bibliotece,
  - wiedzą, jakie rodzaje dokumentów gromadzi biblioteka szkolna,
  - znają strukturę księgozbioru podręcznego,
  - umieją odszukać potrzebne książki i materiały.  Opiekę sprawowała:
  Pani Małgorzata Rutkowska

  Komunikat dyrektora CKE w sprawie wykazu olimpiad w 2011 r.

  Październik 5, 2010 | dodał:Martin

  Dyrektor CKE ogłosił w dniu 11 lutego 2009 r. wykaz olimpiad zwalniających z egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów w maju 2011 roku. W wykazie tym omyłkowo znalazły się dwie olimpiady, które nie są olimpiadami przedmiotowymi:
  * Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
  * Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej.
  Odkrywszy błąd, w dniu 14 września 2009 r. dyrektor CKE skorygował wykaz, wykreślając z niego te dwie olimpiady.

  Wykaz olimpiad przedmiotowych zwalniających z egzaminu maturalnego w maju 2011 r., ogłoszony w komunikacie z 11 lutego 2009 r. i skorygowany 14 września 2009 r. można znaleźć tutaj

  Podziękowania

  Październik 5, 2010 | dodał:Martin

  Nasza szkoła otrzymała podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zbiórki żywności.

  Galeria

  Ogłoszenie!

  Wrzesień 28, 2010 | dodał:Martin

  W dniu 1 października 2010r. (piątek) odbędzie się spotkanie przedstawicieli wszystkich klas oraz członków Samorządu Uczniowskiego.
  MIEJSCE: SALA PATRONA
  GODZINA: 10.50

  Bardzo proszę o obecność przewodniczących klas lub ich przedstawicieli.

  OBECNOŚĆ PRZEDSTAWICIELA KAŻDEJ KLASY OBOWIĄZKOWA!

  Pani Iwona Ćwik

  Europejski dzień języków obcych

  Wrzesień 29, 2010 | dodał:Kylo

  W ramach VII Europejskiego Dnia Języków Obcych klasy IId i IIb wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor udali się 24 września 2010 roku do Krakowa, gdzie na Małym Rynku mieli niepowtarzalną szansę sprawdzenia swoich umiejętności językowych podczas rozmowy z Native Speakerami, wzięcia udziału w przygotowanych przez Instytut Goethego konkursach obcojęzycznych.
  Młodzieży najbardziej podobał się konkurs muzyczno-wokalny na najciekawsze i najoryginalniejsze wykonanie ,,Ody do radości".
  Młodzież miała również okazję na Wawelu oddać hołd Parze Prezydenckiej, pomodlić się w Kościele Mariackim, przemaszerować ulicą Floriańską pod Barbakan. Niezapomnianych wrażeń doznali jednak uczniowie na Kopcu Kościuszki skąd podziwiali przepiękną panoramę Krakowa.
  Nie lada atrakcji dostarczył uczniom występ zespołu ,,Sublokatorzy" oraz ,,Hayden Berry" a także pobyt na Kopcu Kościuszki skąd podziwiali przepiękną panoramę Krakowa.

  Galeria

  Opiekę sprawowały:
  Pani Iwona Rudnicka
  Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
  Pani Monika Adamiec

  Projekcja filmu "Lalka"

  Wrzesień 29, 2010 | dodał:Martin

  BIBLIOTEKA SZKOLNA zaprasza do Klubu Filmowego na projekcję filmu "Lalka"  27.09.2010r.
  godz. 8.00 - 9.00 cz. I
  godz. 13.30 - 14.30 cz. I

  04.10.2010r.
  godz. 8.00 - 9.00 cz. II
  godz. 13.30 - 14.30 cz. II

  11.10.2010r.
  godz. 8.00 - 9.00 cz. III
  godz. 13.30 - 14.30 cz. III

  Zbiórka żywności

  Wrzesień 29, 2010 | dodał:frikas

  W dniach 24 i 25 września odbędzie się zbiórka żywności organizowana przez "Banki żywności". Kup jedno lub dwa opakowania więcej niż potrzebujesz, szczególnie: oleje, konserwy i dania gotowe, ryż, soki, dżemy, cukier, odżywki dla dzieci, słodycze i przekaż wolontariuszom dyżurującym przy wyjściu ze sklepu. Zebrana żywność trafi do organizacji, które pomagają dzieciom. DZIĘKUJEMY!

  Lista wolontariuszy

  Galeria

  Opiekę sprawują:
  Pani Monika Adamiec
  Pani Monika Polek
  Pani Wioletta Wilk

  SALON MATURZYSTÓW

  Wrzesień 24, 2010 | dodał:frikas

  Maturzysto! Dokument, który dostaniesz pod koniec czerwca, jest równie ważny - a może nawet najważniejszy - niż dowód osobisty. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że świadectwo dojrzałości będzie miało decydujący wpływ na Twoją przyszłość. Dlaczego wszyscy do znudzenia powtarzają Ci, że matura to najważniejszy egzamin w Twoim życiu? Przecież zdają ją prawie wszyscy, lepiej lub gorzej. No właśnie: chodzi o to, żeby zdać ją lepiej.

  W Rzeszowskim Salonie Maturzystów uczestniczyły klasy maturalne IIIz, IVb, IVc i IVi pod opieką:

  • Pani Iwony Rudnickiej
  • Pani Haliny Łazowskiej
  • Pani Małgorzaty Rutkowskiej
  • Pani Kazimiery Berezowskiej
  • Pani Marzeny Podgórnej
  • Pana Krzysztofa Kotulskiego
  • Pana Romana Jachyry

  PILNE!

  Wrzesień 23, 2010 | dodał:Martin

  Spotkanie z rodzicami uczniów klasy I d (technik drogownictwa, technik geodeta) odbędzie się we wtorek (28.09) o godz. 17.00 w Sali Patrona.
  Ze względu na stan zdrowia spotkanie nie może odbyć się w planowanym terminie (23.09.2010).
  Przepraszam za utrudnienia.

  Iwona Ćwik - wychowaca klasy I d
  TYDZIEŃ CHOPINOWSKI

  Wrzesień 22, 2010 | dodał:Martin

  W dniach od 11 - 15.X.2010 roku w naszej szkole (sala patrona) odbędzie się

  TYDZIEŃ CHOPINOWSKI


  Zorganizowany dla uczczenia 200-setnej rocznicy urodzin polskiego kompozytora.


  W ramach obchodów proponujemy:
  - zwiedzenie wystawy tematycznej
  - obejrzenie filmu pt. "Warszawa Chopina" (25 minut)
  - udział w apelu (13.X.20010r.)

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Opiekunowie:
  Pani Ewa Majer - Bobruś
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Jolanta Raźniewska - Burczak
  Pani Agnieszka Ewiak - Bałata

  Galeria

  "Fryderyk Chopin 1810-1849. Życie i dzieło"

  Wrzesień 22, 2010 | dodał:Martin

  Dnia 20 września 2010 roku uczniowie klasy II i byli uczestnikami wystawy pt.: "Fryderyk Chopin 1810-1849. Życie i dzieło"
  W gablotach i antyramach można było zobaczyć książki oraz treści dokumentalne dotyczące dzieciństwa i młodości kompozytora. Jest to doskonały sposób przybliżenia osoby Chopina, wybitnego kompozytora i pianisty, a także Polaka. Pani Katarzyna Opioła w sposób niezwykle ciekawy przybliżyła twórczość geniusza epoki, która ukształtowała Chopina jako twórcę muzyki.
  Opiekunowie:
  Pani Ewa Majer - Bobruś
  Pani Małgorzata Rutkowska

  Galeria

  "Chrońmy bioróżnorodnoć- segregujemy odpady"

  Wrzesień 20, 2010 | dodał:frikas

  Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły 17 wrzenia 2010 roku wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata- Polska 2010". Wzorem lat ubiegłych porządkowalimy las na "Kamionce". Zebralimy ok. 4m3 odpadów niesegregowanych oraz ok. 1m3 opakowań plastikowych. W akcji udział wzięli uczniowie następujących klas wraz z wychowawcami:


  • 4c- Pan Krzysztof Kotulski
  • 3c- Pani Karina Mróz
  • 2c- Pani Iwona Stawowa
  • 3i- Pani Greta Tomczyk
  • 2i- Pan Michał Kownacki
  • 3b- Pani Monika Wiącek
  • 2b- Pani Monika Adamiec
  • 1d- Pani Kazimiera Berezowska

  Galeria

  UKE - po raz trzeci w DialNet Masters

  Wrzesień 17, 2010 | dodał:frikas

  Za nami już emocje IV edycji Olimpiady DialNet Masters. Mistrzami Internetu 2010 okazali się gimnazjaliści z Kolna i licealiści z Legnicy. We wrześniu szczęśliwa Wielka Dziesiątka, czyli ośmioro uczniów wraz z nauczycielami pojedzie na wycieczkę do Szwajcarii. Zobaczą m.in. siedzibę Google'a w Zurychu i zwiedzą obiekty CERN-u na przedmieściach Genewy. Przypominamy, że to nagroda główna tegorocznej edycji Olimpiady. O tym, kto zostanie Mistrzem Internetu 2011, przekonamy się dopiero za rok. Ale już dziś ogłaszamy, że właśnie rozpoczynamy przygotowywania do jubileuszowej, V edycji, DialNet Masters! Jej wyjątkowość chcemy podkreślić przez atrakcyjną nagrodę główną - wycieczkę... na Florydę oraz zaproszenie do jej udziału szczególnych Partnerów. Listę wspierających V edycję Olimpiady rozpoczyna Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jest nam niezmiernie miło, że UKE już po raz trzeci jest Honorowym Patronem naszej Olimpiady.

  Opiekunem szkolnej edycji jest Pan Roman Jachyra
  Strona konkursu

  Rusza kolejna edycja "Ogólnopolskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2010/2011!"

  Wrzesień 17, 2010 | dodał:frikas

  Witamy Was w kolejnej, już VIII edycji Ogólnopolskiego konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2010/2011! Podobnie jak poprzednio Konkurs odbędzie się na dwóch szczeblach. Najpierw w każdym z województw rozegrane zostaną wojewódzkie eliminacje składające się z dwóch etapów internetowych i finału w siedzibie Koordynatora. Trzech laureatów z każdego z województw powalczy w finale ogólnopolskim o tytuł NAJLEPSZEGO!

  Opiekunem szkolnej edycji jest Pan Roman Jachyra
  Strona konkursu

  Informacja dotycząca pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów - stypendia szkolne 2010/2011

  Wrzesień 2, 2010 | dodał:frikas / Martin

  Wydział Świadczeń Społecznych uprzejmie informuje, że wnioski o przyznanie świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Tarnobrzeg - stypendia szkolne na rok szkolny 20010/2011 przyjmowane będą:

  • od 01.09.2010r. do 15.09.2010r.
  • od 01.09.2010r. do 15.10.2010r. tylko w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych

  w Biurze Obsługi Interesanta sala 3 Urzędu Miasta Tarnobrzeg ul. Mickiewicza 7. Wnioski będą do odebrania u pedagoga szkolnego od 01.09.2010r. W przypadku uczniów pobierających naukę poza Tarnobrzegiem wnioski wydawane będą w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg. W załączeniu przedstawiony został druk wniosku dotyczący przyznania świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Tarnobrzeg - stypendium szkolnego.

  Do pobrania załącznik Wniosek

  Rozpoczęcie roku szkolego 2010/2011

  Wrzesień 1, 2010 | dodał:frikas / Martin

  W dniu 01.09.2010r zainaugurowany został nowy rok szkolny 2010/2011. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej przemowy Pani Moniki Adamiec na temat 71-szej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później głos zabrał Pan dyrektor Robert Stawowy, który po przywitaniu uczniów, zaprosił wszystkich do klas, gdzie wychowawcy przekazali resztę informacji.

  Galeria

  "Budowlanka" zwycięzcą czerwcowej edycji ogólnopolskiego konkursu na szkolną witrynę!

  Lipiec 28, 2010 | dodał:Martin

  Miło nam poinformować, że strona internetowa szkoły wygrała w czerwcowej edycji konkursu na szkolną witrynę organizowanego przez portal Interkl@sa. Dzięki głosom internautów nasza strona znalazła się w finale konkursu. Komisja konkursowa, która oceniała zakwalifikowane do finału strony według sześciu kryteriów uznała naszą stronę za najlepszą w kategorii szkół średnich! Szkoła w nagrodę otrzyma oprogramowanie antywirusowe i cenzorujące do pracowni komputerowej z licencjami na wszystkie stanowskia oraz tytuł "Szkoła Miesiąca".
  Zwycięstwo w konkursie jest uwieńczeniem ciągłej pracy nad stroną i docenieniem pracy wszystkich osób, które przyczyniły się do jej powstania i rozwoju. Dziękujemy wszystkim, którzy współredagowali stronę oraz oddawali na nią swoje głosy w konkursie internetowym.

  LINK

  Wakacje ! Znów będą wakacje ... !

  Czerwiec 25, 2010 | dodał:fosky / Martin

  W naszej szkole zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Był uroczysty apel, rozdanie świadectw i nagród, podziękowania i życzenia dla nauczycieli.
  Tym radosnym akcentem rozpoczynamy dwa miesiące cudownego wypoczynku od nauki i pracy. Wszyscy czekaliśmy na te chwile z niecierpliwością i utęsknieniem. Wykorzystajmy ten wolny czas dobrze. Nie zapomnijmy o bezpieczeństwie i rozsądku.
  Pamiętajmy też, że dla wielu uczniów, których domy zostały zalane w tegorocznej powodzi nie będzie to czas wypoczynku, lecz wytężonej pracy przy odbudowie zniszczonego dobytku. Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha na nadchodzące dni.

  Nauczycielom, pracownikom, uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu życzymy udanego, letniego wypoczynku, dużo słońca i pozytywnych wrażeń.

  Galeria

  MIEJSKIE DYKTANDO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  Czerwiec 25, 2010 | dodał:fosky

  Organizatorem Miejskiego Dyktanda dla Dzieci i Młodzieży była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Honorowy patronat nad dyktandem objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Jan Dziubiński. Dyktando odbyło się 18 czerwca 2010 roku w auli PWSZ w Tarnobrzegu. W dyktandzie wzięli udział wyłonieni przez szkoły uczniowie tarnobrzeskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych a także chętni studenci. Odrębną grupę uczestników dyktanda stanowili specjalnie zaproszeni goście, którzy brali udział pozakonkursowo.
  Zadaniem uczestnika konkursu było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda. Tekst dyktanda został odczytany przez lektora. Ocenie podlegały poprawność ortograficzna, jak i interpunkcyjna.
  Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, którzy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

  Opiekę sprawowała:
  Pani Małgorzata Rutkowska

  Piłkarska Licealiada

  Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

  Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu zajęła pierwsze miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce nożnej.
  Do rywalizacji stanęły cztery szkoły z Naszego miasta, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.

  Wyniki meczów:
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 - Liceum Ogólnokształcące 3:1
  ZSP 3 - Zespół Szkół 0:0
  ZSP 3 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 4:0
  ZSP 2 - LO 1:0
  ZSP 2 - ZS 2:1
  Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące 2:0.

  Klasyfikacja końcowa:
  1. ZSP 3
  2. ZSP 2
  3. ZS
  4. LO.

  Zwycięska drużyna Naszej szkoły grała w składzie: Oskar Mroczek, Mateusz Sudoł, Łukasz Borowski, Łukasz Rożnowski, Krystian Jarosz, Tomasz Tomczyk, Mateusz Bochnak, Michał Szczepański, Dawid Wąsik.

  Opiekunem zespołu jest:
  Pan Paweł Krzemiński

  Akcja "Wakacyjna Kropla Krwi"

  Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

  Największe niedobory krwi występuję w okresie wakacyjnym. Dlatego prosi się pełnoletnią młodzież naszej szkoły o uczestniczenie w akcji "Wakacyjna Kropla Krwi" pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

  Dla uczniów, którzy wezmą udział w akcji "Wakacyjna Kropla Krwi" i oddadzą co najmniej 2 razy krew w okresie od września 2009r do sierpnia 2010r przygotowane są nagrody ufundowane przez Okręgowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie - specjalne koszulki i karty grupy krwi.

  Opiekunka koła Honorowego Krwiodawstwa Krwi:
  Pani Julia Borek

  Akcja "Młodzi głosują"

  Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

  16 czerwca 2010 roku odbyły się w naszej szkole w ramach akcji "Młodzi głosują" młodzieżowe wybory prezydenckie. Prawo do głosowania miał każdy uczeń naszej szkoły. Nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała młodzieżowa komisja wyborcza w składzie: Jagoda Kojczuk, Anna Skrok, Magdalena Skryjomska, Katarzyna Rojek, Michał Fąfara, Piotr Kutowski, Konrad Kukułka, Kamil Koper.

  A oto wyniki wyborów:
  1. Jurek Marek - 0 głosów
  2. Kaczyński Jarosław - 63 głosy
  3. Komorowski Bronisław - 24 głosy
  4. Korwin - Mikke Janusz - 69 głosów
  5. Lepper Andrzej - 38 głosów
  6. Morawiecki Kornel - 1 głos
  7. Napieralski Grzegorz - 31 głosów
  8. Olechowski Andrzej - 1 głos
  9. Pawlak Waldemar - 2 głosy
  10. Ziętek Bogusław - 0 głosów

  Konkurs czytelniczy

  Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

  W dniu 17.06.2010r odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy. Wystąpienia uczestników oceniała komisja, w skład której wchodzili: przedstawiciel dyrekcji, nauczyciel polonista, nauczyciele bibliotekarze. Celem konkursu było podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach pierwszych, popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
  Tytuł "Mistrza pięknego czytania" zdobyła Monika Zając - uczennica klasy Ic.

  GRATULUJEMY!

  Organizatorzy:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer - Bobruś
  Pani Jolanta Rażniewska - Burczak

  Zakończenie roku szkolnego dla ZSZ

  Czerwiec 18, 2010 | dodał:fosky / Martin

  18 czerwca 2010r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie rok szkolnego 2009/2010 dla uczniów ZSZ.

  Galeria  Rozstrzygnięcie konkursu chemicznego

  Czerwiec 18, 2010 | dodał:fosky

  10 czerwca rozstrzygnięty został szkolny konkurs chemiczny na najlepszą prezentację multimedialną "Właściwości wybranych pierwiastków"
  Uczestniczyli w nim uczniowie klas IIc, IIIc, IIIb, IIId, IIz i IIIi.
  Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy IIIc - Robert Taras, Mateusz Ordon, Sylwester Lorenc, Wojciech Podsiedlik.
  Przygotowali oni prezentację pt. "Woda".
  Wyróżnienie przypadło uczniom kl. IIc Grzegorzowi Palerakowi i Mateuszowi Lulkowi za prezentację pt. "Fluorowce".

  Gratulujemy

  Organizator konkursu:
  Pani Elżbieta Głowacka

  Fundusz stypendialny

  Czerwiec 16, 2010 | dodał:Martin

  Zarząd Fundacji "ORLEN - DAR SERCA" ogłasza Regulamin przyznawania i wypłacania stypendiów dzieciom i młodzieży w roku szkolnym 2010/2011. Jednym z najważniejszych celów, jakie w swojej działalności stawia sobie Fundacja "ORLEN - DAR SERCA", jest pomoc młodzieży w zdobyciu wykształcenia, w realizacji swoich pasji i marzeń. Ten cel realizujemy już od 5 lat poprzez fundacyjne programy stypendialne. Stypendystami Fundacji było dotychczas 272 uczniów i 97 studentów. Ale wielu z nich korzystało z tych stypendiów przez więcej niż jeden rok.

  Więcej informacji

  Stypendyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu

  Czerwiec 11, 2010 | dodał:Psor  Departament Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie jest Beneficjentem Systemowym projektów stypendialnych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
  W roku szkolnym 2009/10 realizowany jest projekt pod nazwą Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009 - 2010. Celem tego programu jest wsparcie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych, którym niekorzystna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacyjny, poprzez udzielanie pomocy stypendialnej w ramach wyżej wymienionego projektu.
  Stypendystami z Naszej szkoły zostali: Mateusz Kapała i Mateusz Szewc (nauczyciel prowadzący: Roman Jachyra - przedmioty informatyczne). Są to uczniowie opiekujący się szkolnym serwerem i stroną internetową, których pasją są nauki ścisłe. Z powodzeniem biorą udział w wielu konkursach (INTERSIEĆ, DIALNETMASTERS, konkursy przedmiotowe), mają najwyższą średnią z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Każdy stypendysta otrzymał kwotę w wysokości 3 tys. 960 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy naukowych.
  Życzymy im, by w dalszym ciągu rozwijali i pogłębiali swoją wiedzę oraz osiągnęli zamierzony cel, a ich rodzicom wiele satysfakcji z obecnych i kolejnych sukcesów.

  Prawybory Prezydenckie w ZSP nr 3

  Czerwiec 9, 2010 | dodał:Psor / Fosky / Martin

  W dniu 16.06.2010 odbędą się w naszej szkole Prawybory Prezydenckie, w których mogą głosować wszyscy uczniowie.
  "Młodzi głosują - wybory prezydenckie" jest to akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest ona częścią kampanii społecznej "Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj" realizowanej przez koalicję organizacji pozarządowych "Masz głos, masz wybór". Lista kandydatów, na których można oddać głos:
  1. Marek Jurek
  2. Jarosław Kaczyński
  3. Bronisław Komorowski
  4. Janusz Korwin - Mikke
  5. Andrzej Lepper
  6. Kornel Morawiecki
  7. Grzegorz Napieralski
  8. Andrzej Olechowski
  9. Waldemar Pawlak
  10. Bogusław Ziętek

  Patron Szkoły gen. Władysław Sikorski

  Czerwiec 2, 2010 | dodał:Fosky/Martin

  W dniu 02.06.2010 odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Patronowi Szkoły - gen. Władysławowi Sikorskiemu.
  Po akademii odbył się finał konkursu wiedzy o Patronie Szkoły.
  Laureaci konkursu:
  1. Niedzioch Jarosław klasa Ib
  2. Ordon Jagoda klasa Id
  3. Kutowski Piotr klasa Ib

  Akademię i konkurs przygotowali uczniowie z klas IIz, IId, IIb, IIc i IIIi pod kierunkiem
  Pani Małgorzaty Stelmach, Pani Moniki Adamiec i Pana Romana Jachyry.

  Galeria

  Dzień Dziecka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

  Czerwiec 1, 2010 | dodał:Fosky/Martin

  W dniu 1.06.2010 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Sportu Szkolnego". Na sali gimnastycznej oraz w siłowni zawodnicy rywalizowali o tytuł "Strongmana Budowlanki". Odbyły się rówinież mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców oraz konkurs rzutów do kosza za trzy punkty.
  W wesołej atmosferze rywalizowało około 30 uczniów naszej szkoły.

  Galeria

  Wyniki

  Dzień bez papierosa w Naszej szkole

  Maj 31, 2010 | dodał:Martin

  31 maja uczniowie z klasy Id chcąc przypomnieć pozostałej młodzieży o "Światowym Dniu bez papierosa" postanowili porozwieszać na terenie szkoły, wykonane metodą projektu podczas zajęć wychowawczych plakaty obrazujące zagrożenia, jakie niesie ze sobą nałóg palenia papierosów.

  Opiekę sprawowała:
  Pani Agnieszka Ewiak - Bałata


  Galeria

  Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości wybranego pisarza - rozstrzygnięty!!!

  Maj 31, 2010 | dodał:Fosky

  Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, pomysłowe, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy.
  Pan Roman Jachyra ocenił stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce zdobyła uczennica kl. IIz Dominika Mikiera za przygotowanie prezentacji na temat "Życie i twórczość C. K. Norwida".
  • II miejsce zajęła Małgorzata Małek, uczennica kl. IIz za temat prezentacji "Bolesław Leśmian"
  • III miejsce dla Magdy Wolan z kl. IIz za przedstawienie postaci poety Juliusza Słowackiego.

  Organizator konkursu:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer - Bobruś
  Pani Joanna Rażniewska - Burczak
  Pan Roman Jachyra

  Tydzień bibliotek pod hasłem: "SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY"

  Maj 31, 2010 | dodał:Martin

  Dnia 12 maja 2010 roku klasa II z udała się do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Uczniowie zapoznali się:
  - ze sposobem funkcjonowania tej instytucji;
  - z pracą bibliotekarza;
  - procedurą wypożyczania książek;
  - z księgozbiorem;
  - zasadami korzystania z bibliotek publicznych;
  - warsztatem informacyjnymbiblioteki.
  Upamiętnieniem Roku Chopinowskiego było odczytanie listów George Sant i Fryderyka Chopina w wykonaniu Ewy Wicherskiej i Andrzeja Wilgosza.

  Opiekę sprawowały:
  Pani Małgorzata Rutkowska
  Pani Ewa Majer - Bobruś

  Wycieczka klasy Id do Krakowa

  Maj 12, 2010 | dodał:Fosky

  Dnia 7 maja 2010 roku klasa Id wraz z wychowawcą udała się do Krakowa. Na Wawelu uczniowie uczcili pamięć zasłużonych Polaków w tym Pary Prezydenckiej, Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej.
  Niezapomnianych przeżyć dostarczyła uczniom wizyta u Ojców Franciszkanów, gdzie podziwiali kopię 1:1 Całunu Turyńskiego.
  Uwieńczeniem wycieczki były "Sukiennice" oraz krótkie uczestnictwo w Juwenaliach na rynku głównym Krakowa.

  Galeria

  Opiekę sprawowały:
  Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
  Pani Małgorzata Rutkowska

  Dni otwarte Budowlanki

  Maj 14, 2010 | dodał:Fosky/Martin

  14 maja 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu odbyły się Dni Otwarte dla uczniów gimnazjów. Na prezentacje naszej szkoły zostały zaproszone liczne gimnazja z Tarnobrzegu, Woli Baranowskiej, Chmielowa, Cyganów i Nowej Dęby. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali dla oglądających bogaty program, który ma zachęcić do edukacji w tej placówce. Gimnazjaliści otrzymali ogólne informacje na temat kierunków kształcenia proponowanych przez ZSP nr 3, do których należą: technik budownictwa, technik geodeta, technik informatyk, technik drogownictwa, technik ochrony środowiska, technik urządzeń sanitarnych, posadzkarz, malarz-tapeciarz, betoniarz-zbrojarz, murarz, technolog robót wykończeniowych, monter izolacji budowlanych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, blacharz, dekarz. Poszczególne kierunki, w których młodzież może kształcić się w naszej szkole, zostały przybliżone gimnazjalistom poprzez ciekawe prezentację multimedialne oraz pokazy pomocy dydaktycznych: makiet, modeli. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w nowoczesnych pracowniach komputerowych, które zostały bogato wyposażone dzięki EFS. Uczniowie technikum informatycznego uwiecznili gości naszej szkoły poprzez umieszczenie ich zdjęć w sieci. Dzięki zorganizowaniu Dni Otwartych w ZSP nr 3 w Tarnobrzegu uczniowie gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną proponowaną przez naszą placówkę i mamy nadzieję, iż wybiorą tę szkołę do dalszej nauki.

  Galeria 1    Galeria 2    Galeria 3 

  Szkolny konkurs na stronę WWW

  Maj 12, 2010 | dodał:fosky

  Konkurs na nowy szablon szkolnej strony internetowej został rozstrzygnięty. Wpłynęło 6 prac, z których 2 spełniły formalne wymagania regulaminu.
  Przyznano dwa równorzędne I miejsca:
  Marcin Szymański - kl. IIi
  Kamil Smykla i Paweł Zych - kl. IIIi

  Galeria


  Opiekun:
  Pan Roman Jachyra

  Fundacja dzieciom "Zdążyć z pomocą".

  Maj 11, 2010 | dodał:frikas

  Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" zezwala na zorganizowanie zbiórki publicznej na rzecz Karola i Piotra Rzepeckiego, podopiecznych Fundacji. Zbiórka odbędzie się w dniach 27.05.2010 r., 31.05.2010 r., 10.06.2010 r., na terenie miasta Tarnobrzeg oraz 28.05.2010 r., 01.06.2010 r., 11.06.2010 r. na terenie miasta Sandomierz. Więcej szczegółów w odnośniku.

  Plakat promujący akcję

  Wspieraj szkoły z Mediaexpert.

  Maj 10, 2010 | dodał:frikas

  4 maja 2010 r. ruszyła wielka akcja "Wspieraj szkoły z Mediaexpert". Akcja ma na celu pomóc szkołom w zdobyciu multimedialnego sprzętu do naukowych pracowni. Nagrodą główną jest nowoczesne wyposażenie sali komputerowej. Zasady są proste. Od 4 maja każdy kto dokona zakupu w jednym ze sklepów sieci Mediaexpert, będzie mógł zarejestrować swój dowód zakupu na stronie akcji i zadeklarować, której szkole chce się przekazać punkty. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: największa ilość punktów w powiecie, największa ilość punktów w kraju oraz największa ilość oddanych na szkołę głosów. Szkoła, która w okresie trwania całej akcji uzbiera największą ilość punktów zdobędzie nagrodę główną - nowoczesną pracownię komputerową. Dodatkowo, raz w tygodniu najpopularniejsza szkoła otrzyma sprzęt RTV. Łączna wartość nagród to 150 000zł. Lista nagrodzonych szkół będzie na bieżąco dostępna na stronie internetowej. Zakończenie akcji nastąpi 15 września 2010r. Ponadto, każda z osób, która dokona zakupu i zarejestruje się na stronie internetowej, ma możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

  Pożegnanie klas maturalnych

  Maj 01, 2010 | dodał:frikas

  Dnia 30.04.10r w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Akademia pożegnalna poprzedzona była apelem z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

  Galeria
  Dwa symbole miasta

  Maj 01, 2010 | dodał:Fosky

  23 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu odbył się etap miejski VI edycji Konkursu Wiedzy o Tarnobrzegu - Dwa Symbole miasta.
  Uczennica naszej szkoły Jagoda Kojczuk z klasy IIIb zajęła czwarte miejsce.
  Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Małgorzata Stelmach  Akademia

  Kwiecień 26, 2010 | dodał:Fosky

  "Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie".
  Dnia 16 kwietnia 2010r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dwa bardzo ważne wydarzenia w dziejach narodu polskiego: zbrodnię w Katyniu (1941r.) oraz uczczenie ofiar tragedii w Smoleńsku. Akademię przygotowały klasy IIb IId i IIz pod opieką Pani Moniki Adamiec, Pani Małgorzaty Stelmach oraz Pani Małgorzaty Rutkowskiej.

  Od 16 do 28 kwietnia 2010r. uczniowie naszej szkoły mogą zapoznać się z wystawa prezentującą zdjęcia, dokumenty i plakaty z tych tragicznych dni.

  "... przeleciał ptak przepływa obłok
  upada liść kiełkuje ślaz
  i cisza jest na wysokościach
  i dymi mgłą smoleński las"

  Z. Herbert "Guziki"  Wystawa

  Turniej "Złota kielnia"

  W dniach 22-24.04.2010 w Sosnowcu odbył się finał centralny XXXIX edycji turnieju budowlanego "Złota Kielnia", w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Grzegorz Obara w zawodzie murarz zdobył 2 miejsce zaś Mateusz Jarosz 5 miejsce w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych. Zgodnie z regulaminem turnieju obydwaj są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy sukcesu!

  Opiekunowie olimpiady:
  Barbara Korporowicz
  Halina Łazowska

  Galeria

  Akcja krwiodawstwa i podsumowanie

  Dnia 21 kwietnia grupa 22 uczniów naszej szkoły oddawała honorowo krew w Punkcie Krwiodawstwa. Była to ostatnia w tym roku szkolnym zorganizowana akcja oddawania krwi. Uczestniczył w niej również nauczyciel Pan Michał Kownacki.
  Podsumowanie

  W semestrze I w honorowym oddawaniu krwi uczestniczyło 52 uczniów w tym 15 oddawało krew kilkakrotnie co dało 30,15l krwi. W semestrze II było to 57 uczniów, w tym 19 oddawało krew systematycznie, razem oddając 34,5 litra krwi. W roku szkolnym 2009/2010r odbyły się cztery zorganizowane akcje, w którym uczestniczyło 72 uczniów honorowych krwiodawców oddając w sumie 64,65l krwi. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to o 15 litrów krwi więcej. Ilość ta jeszcze się zwiększy do końca roku szkolnego przyjmując, że wielu uczniów indywidualnie odwiedza Punkt Krwiodawstwa. Dziękujemy naszej młodzieży za ten humanitarny gest zwłaszcza wszystkim naszym tegorocznym absolwentom.

  Opiekun:
  Pani Julia Borek


  Galeria

  Aktualna lista honorowych kriwodawców  Studniówka 2010

  06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

  Tegoroczni maturzyści

  Próba generalna
  Przygotowania

  Londyńczyk w naszej szkole

  Nauka języków w obecnych czasach to konieczność a najlepszym sposobem uczenia się języka to bezpośredni z nim kontakt. I chociaż wszyscy o tym wiedzą to nie wszyscy mają możliwość takiego kontaktu. Dlatego też, aby choć częściowo zrekompensować fakt, że nie możemy wszyscy wyjechać do Anglii, sprawiliśmy żeby Anglia przyjechała do nas. Jak się to stało? Ano Ian, przesympatyczny Londyńczyk mieszkający od kilku miesięcy w naszym mieście, przyjął zaproszenie do naszej szkoły i grupa uczniów z kilku klas, w piątek 15 stycznia, miała możliwość sprawdzić swój angielski w bezpośredniej rozmowie z naszym gościem. Dyskusja na bardziej i mniej poważne tematy sprzyjała nauce angielskiego. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, a co więcej obie strony zadeklarowały chęć ponownego spotkania w nieodległym czasie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Barbarę Piekutowską i Pana Marcina Tworka.

  Galeria

  Wigilia

  W dniu 22.12.2009 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klas: IId, Id, IIc i IIz pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rutkowskiej, Pani Barbary Cyganek, Pani Ewy Majer-Bobruś przygotowali jasełka bożonarodzeniowe pt. "A słowo ciałem się stało..." Uczestnicy przedstawienia, odgrywając swoje role, zaprezentowali prawdziwe zdolności aktorskie. Widowisko, którego dopełnieniem była świąteczna scenografia, wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Po zakończeniu przedstawienia Dyrektor Szkoły złożył obecnym życzenia świąteczno-noworoczne.

  Galeria

  Kolejna wycieczka klasy IIId

  Dnia 30 września 2009 roku nasi drogowcy wybrali się na kolejny wyjazd szkoleniowy. Tym razem obserwowali z bliska wbudowywanie betonu asfaltowego przez nowoczesną maszynę do rozściełania na budowie drogi Sandomierz-Warszawa pod Ożarowem. Roboty prowadzi tam zaprzyjaźniona z nami firma Skanska. W drodze powrotnej zatrzymali się na moście w Sandomierzu. Nowe zdjęcia świadczą o szybkim postępie robót. Zwracamy uwagę na wiercenie pali o głębokości 28m na samym środku Wisły. To bardzo poważne przedsięwzięcie- warto zobaczyć!!!

  Galeria

  Uroczysta Msza Żałobna

  12 kwietnia o godz. 10.30 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy żałobnej w kościele p.w. Św. Barbary, odprawionej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Mszę celebrowali księża uczący w ZS, ZSP nr 2, ZSP nr 3 i Gimnazjum nr 2, homilię wygłosił ks. proboszcz Stanisław Bar.

  Galeria  Wiosna tuż tuż...

  Rozpoczynamy wiosenne porządki!!!


  Zapraszamy do sprzątania swoich biblioteczek domowych. Spakujcie niepotrzebne książki, gazety, ulotki, zeszyty, podręczniki itp. Przynieście je do biblioteki szkolnej.

  Przyniesiona makulatura da Ci same plusy:
  * Zbieranie punktów i wymienienie ich na nagrody niespodzianki (1 kg = 1pkt)
  * Wyrównanie ewentualnych długów w bibliotece szkolnej
  * Oczyszczenie domowej atmosfery
  * Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej


  Organizatorzy:
  Pani B.Cyganek
  Pani E. Majer-Bobruś
  Pani J. Raźniewska-Burczak

  Zareklamuj swój kierunek!!!

  Ogłaszamy konkurs na najlepszą prezentację promującą dany profil klasy.  Projekt wykonany może być w trzech kategoriach:

  1. Plakat (minimum A4)

  2. Prezentacja multimedialna w programie PowerPoint (ilość od 5 - 20 slajdów)

  3. Technika dowolna - filmik, pokaz, prezentacja słowna, wiersz, skecz itp. (maksymalny czas prezentacji 5 min.)

  Prezentacje należy złożyć do 15 kwietnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej
  lub u Pani B. Cyganek.


  Organizatorzy:
  Pani B. Cyganek
  Pani E. Majer-Bobruś
  Pani J. Raźniewska-Burczak

  Konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 05.03.2010 odbył się konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej. Wyniki:

  • I miejsce- Alicja Kuś Id
  • II miejsce- Maciej Leśniewski IIId
  • III miejsce- Mariusz Skrzypek IIId

  Gratulujemy!  Opiekun:
  Pani Barbara Cyganek


  Akademia z okazji Dnia Kobiet

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszej szkole impreza dla wszystkich Pań, przedstawicielek płci pięknej. Wspaniały show zorganizowali nauczyciele i uczniowie odpowiednio ucharakteryzowani, przebrani i wyposażeni w ciekawe rekwizyty. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na najsympatyczniejszą i najdowcipniejszą nauczycielkę szkoły, a laureatkami tego plebiscytu zostały Panie: Monika Czech i Maria Stawowa. ...a na zakończenie na znak ziemskiego raju wszystkie kobiety obdarowane zostały słodkim jabłuszkiem. Imprezę przygotowali Panowie wraz z uczennicami kl. IIIc i IIz i uczniami kl. IIIi.


  Akcja krwiodawstwa już po raz trzeci

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 10 lutego 2010 roku dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły ponownie w tym roku szkolnym odwiedziło Punkt Krwiodawstwa w Tarnobrzegu. Byli to uczniowie klas: IIIi, IIIb, IIId, IIIh i IIm. Wszyscy krwiodawcy otrzymali po 9 czekolad, legitymacje honorowego krwiodawcy oraz pamiątkowe linijki z napisem "Za dar krwi dziękujemy" Następne wyjście dla pozostałych honorowych dawców planujemy w marcu po feriach szkolnych.

  Akcja Wycieczka klasy II t

  Luty 12, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 10.02.2010r uczniowie klasy II t - technolog robót wykończeniowych w budownictwie byli w firmie SOPRO POLSKA w Nowinach k. Kielc. Firma SOPRO jest producentem zapraw klejowych, fug, szpachli i uszczelnień. Uczniowie klasy II t podczas wycieczki do firmy zostali zapoznani z pracą labolatorium, z całym procesem technologicznym a uzupełnieniem było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zastosowaniem wyrobów firmy SOPRO. Wycieczkę zorganizowało CKP oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Halina Łazowska Pani Monika Polek

  Studniówka 2010

  Luty 9, 2010 | dodał:Fosky

  06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

  Próba generalna do Studniówki 2010

  Luty 8, 2010 | dodał:Fosky

  W naszej szkole odbyła się próba generalna do Studniówki 2010.

  Galeria


  Galeria- Przygotowania  Konkurs ortograficzny

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  3 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym brali udział uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali miano mistrza ortografii.

  • 1. miejsce- Monika Dryka- ZSP nr2- 152pkt
  • 2. miejsce- Denisa Misiak- ZSP "Górnik"- 151pkt
  • 3. miejsce- Ewelina Wrona- ZSP "Górnik"- 149pkt

  Wykłady o egzaminie maturalnym w 2010 roku

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  Zapraszamy nauczycieli i uczniów na kolejne wykłady o egzaminie maturalnym, które można oglądać na stronie internetowej OKE. Ostatnio ukazał się wykład o próbnej maturze z matematyki.

  Solidarni z Haiti

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  W dniach od 25-go do 29-go stycznia 2010 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia Ziemi w Haiti pod hasłem "Solidarni z Haitii". Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto fundacji CARITAS POLSKA, która zorganizowała ogólnopolską akcję niesienia pomocy ofiarom trzęsienia Ziemi w Haiti Zbiórkę pieniędzy przeprowadziły uczennice kl. IIIc pod nadzorem Pani Barbary Piekutowskiej.

  Uroczysta Msza Żałobna

  12 kwietnia o godz. 10.30 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy żałobnej w kościele p.w. Św. Barbary, odprawionej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Mszę celebrowali księża uczący w ZS, ZSP nr 2, ZSP nr 3 i Gimnazjum nr 2, homilię wygłosił ks. proboszcz Stanisław Bar.

  Galeria  Wiosna tuż tuż...

  Rozpoczynamy wiosenne porządki!!!


  Zapraszamy do sprzątania swoich biblioteczek domowych. Spakujcie niepotrzebne książki, gazety, ulotki, zeszyty, podręczniki itp. Przynieście je do biblioteki szkolnej.

  Przyniesiona makulatura da Ci same plusy:
  * Zbieranie punktów i wymienienie ich na nagrody niespodzianki (1 kg = 1pkt)
  * Wyrównanie ewentualnych długów w bibliotece szkolnej
  * Oczyszczenie domowej atmosfery
  * Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej


  Organizatorzy:
  Pani B.Cyganek
  Pani E. Majer-Bobruś
  Pani J. Raźniewska-Burczak

  Zareklamuj swój kierunek!!!

  Ogłaszamy konkurs na najlepszą prezentację promującą dany profil klasy.  Projekt wykonany może być w trzech kategoriach:

  1. Plakat (minimum A4)

  2. Prezentacja multimedialna w programie PowerPoint (ilość od 5 - 20 slajdów)

  3. Technika dowolna - filmik, pokaz, prezentacja słowna, wiersz, skecz itp. (maksymalny czas prezentacji 5 min.)

  Prezentacje należy złożyć do 15 kwietnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej
  lub u Pani B. Cyganek.


  Organizatorzy:
  Pani B. Cyganek
  Pani E. Majer-Bobruś
  Pani J. Raźniewska-Burczak

  Konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 05.03.2010 odbył się konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej. Wyniki:

  • I miejsce- Alicja Kuś Id
  • II miejsce- Maciej Leśniewski IIId
  • III miejsce- Mariusz Skrzypek IIId

  Gratulujemy!  Opiekun:
  Pani Barbara Cyganek


  Akademia z okazji Dnia Kobiet

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszej szkole impreza dla wszystkich Pań, przedstawicielek płci pięknej. Wspaniały show zorganizowali nauczyciele i uczniowie odpowiednio ucharakteryzowani, przebrani i wyposażeni w ciekawe rekwizyty. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na najsympatyczniejszą i najdowcipniejszą nauczycielkę szkoły, a laureatkami tego plebiscytu zostały Panie: Monika Czech i Maria Stawowa. ...a na zakończenie na znak ziemskiego raju wszystkie kobiety obdarowane zostały słodkim jabłuszkiem. Imprezę przygotowali Panowie wraz z uczennicami kl. IIIc i IIz i uczniami kl. IIIi.


  Akcja krwiodawstwa już po raz trzeci

  Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 10 lutego 2010 roku dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły ponownie w tym roku szkolnym odwiedziło Punkt Krwiodawstwa w Tarnobrzegu. Byli to uczniowie klas: IIIi, IIIb, IIId, IIIh i IIm. Wszyscy krwiodawcy otrzymali po 9 czekolad, legitymacje honorowego krwiodawcy oraz pamiątkowe linijki z napisem "Za dar krwi dziękujemy" Następne wyjście dla pozostałych honorowych dawców planujemy w marcu po feriach szkolnych.

  Akcja Wycieczka klasy II t

  Luty 12, 2010 | dodał:Fosky

  W dniu 10.02.2010r uczniowie klasy II t - technolog robót wykończeniowych w budownictwie byli w firmie SOPRO POLSKA w Nowinach k. Kielc. Firma SOPRO jest producentem zapraw klejowych, fug, szpachli i uszczelnień. Uczniowie klasy II t podczas wycieczki do firmy zostali zapoznani z pracą labolatorium, z całym procesem technologicznym a uzupełnieniem było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zastosowaniem wyrobów firmy SOPRO. Wycieczkę zorganizowało CKP oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Halina Łazowska Pani Monika Polek

  Studniówka 2010

  Luty 9, 2010 | dodał:Fosky

  06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

  Próba generalna do Studniówki 2010

  Luty 8, 2010 | dodał:Fosky

  W naszej szkole odbyła się próba generalna do Studniówki 2010.

  Galeria


  Galeria- Przygotowania  Konkurs ortograficzny

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  3 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym brali udział uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali miano mistrza ortografii.

  • 1. miejsce- Monika Dryka- ZSP nr2- 152pkt
  • 2. miejsce- Denisa Misiak- ZSP "Górnik"- 151pkt
  • 3. miejsce- Ewelina Wrona- ZSP "Górnik"- 149pkt

  Wykłady o egzaminie maturalnym w 2010 roku

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  Zapraszamy nauczycieli i uczniów na kolejne wykłady o egzaminie maturalnym, które można oglądać na stronie internetowej OKE. Ostatnio ukazał się wykład o próbnej maturze z matematyki.

  Solidarni z Haiti

  Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

  W dniach od 25-go do 29-go stycznia 2010 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia Ziemi w Haiti pod hasłem "Solidarni z Haitii". Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto fundacji CARITAS POLSKA, która zorganizowała ogólnopolską akcję niesienia pomocy ofiarom trzęsienia Ziemi w Haiti Zbiórkę pieniędzy przeprowadziły uczennice kl. IIIc pod nadzorem Pani Barbary Piekutowskiej.


  Jesteśmy laureatami
  konkursu InterKlasa:
  czerwiec 2010,
  listopad 2010,
  wrzesień 2011,
  wrzesień 2012.
  ODDAJ GŁOS

  Prenumeratę miesięcznika "Materiały Budowlane"
  dla ZSP nr 3 finansują firmy "Sopro Polska" oraz "Solbet"