Wakacje ! Znów będą wakacje ... !

Czerwiec 25, 2010 | dodał:fosky / Martin

W naszej szkole zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Był uroczysty apel, rozdanie świadectw i nagród, podziękowania i życzenia dla nauczycieli.
Tym radosnym akcentem rozpoczynamy dwa miesiące cudownego wypoczynku od nauki i pracy. Wszyscy czekaliśmy na te chwile z niecierpliwością i utęsknieniem. Wykorzystajmy ten wolny czas dobrze. Nie zapomnijmy o bezpieczeństwie i rozsądku.
Pamiętajmy też, że dla wielu uczniów, których domy zostały zalane w tegorocznej powodzi nie będzie to czas wypoczynku, lecz wytężonej pracy przy odbudowie zniszczonego dobytku. Życzymy wytrwałości, spokoju i pogody ducha na nadchodzące dni.

Nauczycielom, pracownikom, uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu życzymy udanego, letniego wypoczynku, dużo słońca i pozytywnych wrażeń.

Galeria

MIEJSKIE DYKTANDO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Czerwiec 25, 2010 | dodał:fosky

Organizatorem Miejskiego Dyktanda dla Dzieci i Młodzieży była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Tarnobrzegu. Honorowy patronat nad dyktandem objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Jan Dziubiński. Dyktando odbyło się 18 czerwca 2010 roku w auli PWSZ w Tarnobrzegu. W dyktandzie wzięli udział wyłonieni przez szkoły uczniowie tarnobrzeskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych a także chętni studenci. Odrębną grupę uczestników dyktanda stanowili specjalnie zaproszeni goście, którzy brali udział pozakonkursowo.
Zadaniem uczestnika konkursu było poprawne napisanie ze słuchu treści dyktanda. Tekst dyktanda został odczytany przez lektora. Ocenie podlegały poprawność ortograficzna, jak i interpunkcyjna.
Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, którzy otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Opiekę sprawowała:
Pani Małgorzata Rutkowska

Piłkarska Licealiada

Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu zajęła pierwsze miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce nożnej.
Do rywalizacji stanęły cztery szkoły z Naszego miasta, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.

Wyniki meczów:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 - Liceum Ogólnokształcące 3:1
ZSP 3 - Zespół Szkół 0:0
ZSP 3 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 4:0
ZSP 2 - LO 1:0
ZSP 2 - ZS 2:1
Zespół Szkół - Liceum Ogólnokształcące 2:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP 3
2. ZSP 2
3. ZS
4. LO.

Zwycięska drużyna Naszej szkoły grała w składzie: Oskar Mroczek, Mateusz Sudoł, Łukasz Borowski, Łukasz Rożnowski, Krystian Jarosz, Tomasz Tomczyk, Mateusz Bochnak, Michał Szczepański, Dawid Wąsik.

Opiekunem zespołu jest:
Pan Paweł Krzemiński

Akcja "Wakacyjna Kropla Krwi"

Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

Największe niedobory krwi występuję w okresie wakacyjnym. Dlatego prosi się pełnoletnią młodzież naszej szkoły o uczestniczenie w akcji "Wakacyjna Kropla Krwi" pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Dla uczniów, którzy wezmą udział w akcji "Wakacyjna Kropla Krwi" i oddadzą co najmniej 2 razy krew w okresie od września 2009r do sierpnia 2010r przygotowane są nagrody ufundowane przez Okręgowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie - specjalne koszulki i karty grupy krwi.

Opiekunka koła Honorowego Krwiodawstwa Krwi:
Pani Julia Borek

Akcja "Młodzi głosują"

Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

16 czerwca 2010 roku odbyły się w naszej szkole w ramach akcji "Młodzi głosują" młodzieżowe wybory prezydenckie. Prawo do głosowania miał każdy uczeń naszej szkoły. Nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała młodzieżowa komisja wyborcza w składzie: Jagoda Kojczuk, Anna Skrok, Magdalena Skryjomska, Katarzyna Rojek, Michał Fąfara, Piotr Kutowski, Konrad Kukułka, Kamil Koper.

A oto wyniki wyborów:
1. Jurek Marek - 0 głosów
2. Kaczyński Jarosław - 63 głosy
3. Komorowski Bronisław - 24 głosy
4. Korwin - Mikke Janusz - 69 głosów
5. Lepper Andrzej - 38 głosów
6. Morawiecki Kornel - 1 głos
7. Napieralski Grzegorz - 31 głosów
8. Olechowski Andrzej - 1 głos
9. Pawlak Waldemar - 2 głosy
10. Ziętek Bogusław - 0 głosów

Konkurs czytelniczy

Czerwiec 22, 2010 | dodał:Martin

W dniu 17.06.2010r odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy. Wystąpienia uczestników oceniała komisja, w skład której wchodzili: przedstawiciel dyrekcji, nauczyciel polonista, nauczyciele bibliotekarze. Celem konkursu było podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach pierwszych, popularyzacja książek dla młodzieży znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
Tytuł "Mistrza pięknego czytania" zdobyła Monika Zając - uczennica klasy Ic.

GRATULUJEMY!

Organizatorzy:
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Ewa Majer - Bobruś
Pani Jolanta Rażniewska - Burczak

Zakończenie roku szkolnego dla ZSZ

Czerwiec 18, 2010 | dodał:fosky / Martin

18 czerwca 2010r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie rok szkolnego 2009/2010 dla uczniów ZSZ.

GaleriaRozstrzygnięcie konkursu chemicznego

Czerwiec 18, 2010 | dodał:fosky

10 czerwca rozstrzygnięty został szkolny konkurs chemiczny na najlepszą prezentację multimedialną "Właściwości wybranych pierwiastków"
Uczestniczyli w nim uczniowie klas IIc, IIIc, IIIb, IIId, IIz i IIIi.
Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy IIIc - Robert Taras, Mateusz Ordon, Sylwester Lorenc, Wojciech Podsiedlik.
Przygotowali oni prezentację pt. "Woda".
Wyróżnienie przypadło uczniom kl. IIc Grzegorzowi Palerakowi i Mateuszowi Lulkowi za prezentację pt. "Fluorowce".

Gratulujemy

Organizator konkursu:
Pani Elżbieta Głowacka

Fundusz stypendialny

Czerwiec 16, 2010 | dodał:Martin

Zarząd Fundacji "ORLEN - DAR SERCA" ogłasza Regulamin przyznawania i wypłacania stypendiów dzieciom i młodzieży w roku szkolnym 2010/2011. Jednym z najważniejszych celów, jakie w swojej działalności stawia sobie Fundacja "ORLEN - DAR SERCA", jest pomoc młodzieży w zdobyciu wykształcenia, w realizacji swoich pasji i marzeń. Ten cel realizujemy już od 5 lat poprzez fundacyjne programy stypendialne. Stypendystami Fundacji było dotychczas 272 uczniów i 97 studentów. Ale wielu z nich korzystało z tych stypendiów przez więcej niż jeden rok.

Więcej informacji

Stypendyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu

Czerwiec 11, 2010 | dodał:PsorDepartament Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie jest Beneficjentem Systemowym projektów stypendialnych realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.
W roku szkolnym 2009/10 realizowany jest projekt pod nazwą Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009 - 2010. Celem tego programu jest wsparcie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych, którym niekorzystna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacyjny, poprzez udzielanie pomocy stypendialnej w ramach wyżej wymienionego projektu.
Stypendystami z Naszej szkoły zostali: Mateusz Kapała i Mateusz Szewc (nauczyciel prowadzący: Roman Jachyra - przedmioty informatyczne). Są to uczniowie opiekujący się szkolnym serwerem i stroną internetową, których pasją są nauki ścisłe. Z powodzeniem biorą udział w wielu konkursach (INTERSIEĆ, DIALNETMASTERS, konkursy przedmiotowe), mają najwyższą średnią z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Każdy stypendysta otrzymał kwotę w wysokości 3 tys. 960 zł z przeznaczeniem na zakup pomocy naukowych.
Życzymy im, by w dalszym ciągu rozwijali i pogłębiali swoją wiedzę oraz osiągnęli zamierzony cel, a ich rodzicom wiele satysfakcji z obecnych i kolejnych sukcesów.

Prawybory Prezydenckie w ZSP nr 3

Czerwiec 9, 2010 | dodał:Psor / Fosky / Martin

W dniu 16.06.2010 odbędą się w naszej szkole Prawybory Prezydenckie, w których mogą głosować wszyscy uczniowie.
"Młodzi głosują - wybory prezydenckie" jest to akcja organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest ona częścią kampanii społecznej "Gdziekolwiek będziesz, zagłosuj" realizowanej przez koalicję organizacji pozarządowych "Masz głos, masz wybór". Lista kandydatów, na których można oddać głos:
1. Marek Jurek
2. Jarosław Kaczyński
3. Bronisław Komorowski
4. Janusz Korwin - Mikke
5. Andrzej Lepper
6. Kornel Morawiecki
7. Grzegorz Napieralski
8. Andrzej Olechowski
9. Waldemar Pawlak
10. Bogusław Ziętek

Patron Szkoły gen. Władysław Sikorski

Czerwiec 2, 2010 | dodał:Fosky/Martin

W dniu 02.06.2010 odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona Patronowi Szkoły - gen. Władysławowi Sikorskiemu.
Po akademii odbył się finał konkursu wiedzy o Patronie Szkoły.
Laureaci konkursu:
1. Niedzioch Jarosław klasa Ib
2. Ordon Jagoda klasa Id
3. Kutowski Piotr klasa Ib

Akademię i konkurs przygotowali uczniowie z klas IIz, IId, IIb, IIc i IIIi pod kierunkiem
Pani Małgorzaty Stelmach, Pani Moniki Adamiec i Pana Romana Jachyry.

Galeria

Dzień Dziecka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

Czerwiec 1, 2010 | dodał:Fosky/Martin

W dniu 1.06.2010 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Sportu Szkolnego". Na sali gimnastycznej oraz w siłowni zawodnicy rywalizowali o tytuł "Strongmana Budowlanki". Odbyły się rówinież mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców oraz konkurs rzutów do kosza za trzy punkty.
W wesołej atmosferze rywalizowało około 30 uczniów naszej szkoły.

Galeria

Wyniki

Dzień bez papierosa w Naszej szkole

Maj 31, 2010 | dodał:Martin

31 maja uczniowie z klasy Id chcąc przypomnieć pozostałej młodzieży o "Światowym Dniu bez papierosa" postanowili porozwieszać na terenie szkoły, wykonane metodą projektu podczas zajęć wychowawczych plakaty obrazujące zagrożenia, jakie niesie ze sobą nałóg palenia papierosów.

Opiekę sprawowała:
Pani Agnieszka Ewiak - Bałata


Galeria

Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą życia i twórczości wybranego pisarza - rozstrzygnięty!!!

Maj 31, 2010 | dodał:Fosky

Uczniowie przygotowali prace niezwykle ciekawe, pomysłowe, dlatego wybór najlepszej nie był łatwy.
Pan Roman Jachyra ocenił stronę techniczną oraz przejrzystość wykonanych prezentacji.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

 • I miejsce zdobyła uczennica kl. IIz Dominika Mikiera za przygotowanie prezentacji na temat "Życie i twórczość C. K. Norwida".
 • II miejsce zajęła Małgorzata Małek, uczennica kl. IIz za temat prezentacji "Bolesław Leśmian"
 • III miejsce dla Magdy Wolan z kl. IIz za przedstawienie postaci poety Juliusza Słowackiego.

Organizator konkursu:
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Ewa Majer - Bobruś
Pani Joanna Rażniewska - Burczak
Pan Roman Jachyra

Tydzień bibliotek pod hasłem: "SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY"

Maj 31, 2010 | dodał:Martin

Dnia 12 maja 2010 roku klasa II z udała się do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Uczniowie zapoznali się:
- ze sposobem funkcjonowania tej instytucji;
- z pracą bibliotekarza;
- procedurą wypożyczania książek;
- z księgozbiorem;
- zasadami korzystania z bibliotek publicznych;
- warsztatem informacyjnymbiblioteki.
Upamiętnieniem Roku Chopinowskiego było odczytanie listów George Sant i Fryderyka Chopina w wykonaniu Ewy Wicherskiej i Andrzeja Wilgosza.

Opiekę sprawowały:
Pani Małgorzata Rutkowska
Pani Ewa Majer - Bobruś

Wycieczka klasy Id do Krakowa

Maj 12, 2010 | dodał:Fosky

Dnia 7 maja 2010 roku klasa Id wraz z wychowawcą udała się do Krakowa. Na Wawelu uczniowie uczcili pamięć zasłużonych Polaków w tym Pary Prezydenckiej, Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej.
Niezapomnianych przeżyć dostarczyła uczniom wizyta u Ojców Franciszkanów, gdzie podziwiali kopię 1:1 Całunu Turyńskiego.
Uwieńczeniem wycieczki były "Sukiennice" oraz krótkie uczestnictwo w Juwenaliach na rynku głównym Krakowa.

Galeria

Opiekę sprawowały:
Pani Agnieszka Ewiak-Bałata
Pani Małgorzata Rutkowska

Dni otwarte Budowlanki

Maj 14, 2010 | dodał:Fosky/Martin

14 maja 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu odbyły się Dni Otwarte dla uczniów gimnazjów. Na prezentacje naszej szkoły zostały zaproszone liczne gimnazja z Tarnobrzegu, Woli Baranowskiej, Chmielowa, Cyganów i Nowej Dęby. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przygotowali dla oglądających bogaty program, który ma zachęcić do edukacji w tej placówce. Gimnazjaliści otrzymali ogólne informacje na temat kierunków kształcenia proponowanych przez ZSP nr 3, do których należą: technik budownictwa, technik geodeta, technik informatyk, technik drogownictwa, technik ochrony środowiska, technik urządzeń sanitarnych, posadzkarz, malarz-tapeciarz, betoniarz-zbrojarz, murarz, technolog robót wykończeniowych, monter izolacji budowlanych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, blacharz, dekarz. Poszczególne kierunki, w których młodzież może kształcić się w naszej szkole, zostały przybliżone gimnazjalistom poprzez ciekawe prezentację multimedialne oraz pokazy pomocy dydaktycznych: makiet, modeli. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w nowoczesnych pracowniach komputerowych, które zostały bogato wyposażone dzięki EFS. Uczniowie technikum informatycznego uwiecznili gości naszej szkoły poprzez umieszczenie ich zdjęć w sieci. Dzięki zorganizowaniu Dni Otwartych w ZSP nr 3 w Tarnobrzegu uczniowie gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną proponowaną przez naszą placówkę i mamy nadzieję, iż wybiorą tę szkołę do dalszej nauki.

Galeria 1    Galeria 2    Galeria 3 

Szkolny konkurs na stronę WWW

Maj 12, 2010 | dodał:fosky

Konkurs na nowy szablon szkolnej strony internetowej został rozstrzygnięty. Wpłynęło 6 prac, z których 2 spełniły formalne wymagania regulaminu.
Przyznano dwa równorzędne I miejsca:
Marcin Szymański - kl. IIi
Kamil Smykla i Paweł Zych - kl. IIIi

Galeria


Opiekun:
Pan Roman Jachyra

Fundacja dzieciom "Zdążyć z pomocą".

Maj 11, 2010 | dodał:frikas

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" zezwala na zorganizowanie zbiórki publicznej na rzecz Karola i Piotra Rzepeckiego, podopiecznych Fundacji. Zbiórka odbędzie się w dniach 27.05.2010 r., 31.05.2010 r., 10.06.2010 r., na terenie miasta Tarnobrzeg oraz 28.05.2010 r., 01.06.2010 r., 11.06.2010 r. na terenie miasta Sandomierz. Więcej szczegółów w odnośniku.

Plakat promujący akcję

Wspieraj szkoły z Mediaexpert.

Maj 10, 2010 | dodał:frikas

4 maja 2010 r. ruszyła wielka akcja "Wspieraj szkoły z Mediaexpert". Akcja ma na celu pomóc szkołom w zdobyciu multimedialnego sprzętu do naukowych pracowni. Nagrodą główną jest nowoczesne wyposażenie sali komputerowej. Zasady są proste. Od 4 maja każdy kto dokona zakupu w jednym ze sklepów sieci Mediaexpert, będzie mógł zarejestrować swój dowód zakupu na stronie akcji i zadeklarować, której szkole chce się przekazać punkty. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: największa ilość punktów w powiecie, największa ilość punktów w kraju oraz największa ilość oddanych na szkołę głosów. Szkoła, która w okresie trwania całej akcji uzbiera największą ilość punktów zdobędzie nagrodę główną - nowoczesną pracownię komputerową. Dodatkowo, raz w tygodniu najpopularniejsza szkoła otrzyma sprzęt RTV. Łączna wartość nagród to 150 000zł. Lista nagrodzonych szkół będzie na bieżąco dostępna na stronie internetowej. Zakończenie akcji nastąpi 15 września 2010r. Ponadto, każda z osób, która dokona zakupu i zarejestruje się na stronie internetowej, ma możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród.

Pożegnanie klas maturalnych

Maj 01, 2010 | dodał:frikas

Dnia 30.04.10r w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Akademia pożegnalna poprzedzona była apelem z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

Galeria
Dwa symbole miasta

Maj 01, 2010 | dodał:Fosky

23 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu odbył się etap miejski VI edycji Konkursu Wiedzy o Tarnobrzegu - Dwa Symbole miasta.
Uczennica naszej szkoły Jagoda Kojczuk z klasy IIIb zajęła czwarte miejsce.
Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Małgorzata StelmachAkademia

Kwiecień 26, 2010 | dodał:Fosky

"Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie".
Dnia 16 kwietnia 2010r. odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca dwa bardzo ważne wydarzenia w dziejach narodu polskiego: zbrodnię w Katyniu (1941r.) oraz uczczenie ofiar tragedii w Smoleńsku. Akademię przygotowały klasy IIb IId i IIz pod opieką Pani Moniki Adamiec, Pani Małgorzaty Stelmach oraz Pani Małgorzaty Rutkowskiej.

Od 16 do 28 kwietnia 2010r. uczniowie naszej szkoły mogą zapoznać się z wystawa prezentującą zdjęcia, dokumenty i plakaty z tych tragicznych dni.

"... przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą smoleński las"

Z. Herbert "Guziki"Wystawa

Turniej "Złota kielnia"

W dniach 22-24.04.2010 w Sosnowcu odbył się finał centralny XXXIX edycji turnieju budowlanego "Złota Kielnia", w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Grzegorz Obara w zawodzie murarz zdobył 2 miejsce zaś Mateusz Jarosz 5 miejsce w zawodzie monter instalacji i urządzeń sanitarnych. Zgodnie z regulaminem turnieju obydwaj są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy sukcesu!

Opiekunowie olimpiady:
Barbara Korporowicz
Halina Łazowska

Galeria

Akcja krwiodawstwa i podsumowanie

Dnia 21 kwietnia grupa 22 uczniów naszej szkoły oddawała honorowo krew w Punkcie Krwiodawstwa. Była to ostatnia w tym roku szkolnym zorganizowana akcja oddawania krwi. Uczestniczył w niej również nauczyciel Pan Michał Kownacki.
Podsumowanie

W semestrze I w honorowym oddawaniu krwi uczestniczyło 52 uczniów w tym 15 oddawało krew kilkakrotnie co dało 30,15l krwi. W semestrze II było to 57 uczniów, w tym 19 oddawało krew systematycznie, razem oddając 34,5 litra krwi. W roku szkolnym 2009/2010r odbyły się cztery zorganizowane akcje, w którym uczestniczyło 72 uczniów honorowych krwiodawców oddając w sumie 64,65l krwi. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to o 15 litrów krwi więcej. Ilość ta jeszcze się zwiększy do końca roku szkolnego przyjmując, że wielu uczniów indywidualnie odwiedza Punkt Krwiodawstwa. Dziękujemy naszej młodzieży za ten humanitarny gest zwłaszcza wszystkim naszym tegorocznym absolwentom.

Opiekun:
Pani Julia Borek


Galeria

Aktualna lista honorowych kriwodawcówStudniówka 2010

06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

Tegoroczni maturzyści

Próba generalna
Przygotowania

Londyńczyk w naszej szkole

Nauka języków w obecnych czasach to konieczność a najlepszym sposobem uczenia się języka to bezpośredni z nim kontakt. I chociaż wszyscy o tym wiedzą to nie wszyscy mają możliwość takiego kontaktu. Dlatego też, aby choć częściowo zrekompensować fakt, że nie możemy wszyscy wyjechać do Anglii, sprawiliśmy żeby Anglia przyjechała do nas. Jak się to stało? Ano Ian, przesympatyczny Londyńczyk mieszkający od kilku miesięcy w naszym mieście, przyjął zaproszenie do naszej szkoły i grupa uczniów z kilku klas, w piątek 15 stycznia, miała możliwość sprawdzić swój angielski w bezpośredniej rozmowie z naszym gościem. Dyskusja na bardziej i mniej poważne tematy sprzyjała nauce angielskiego. Okazało się, że nie taki diabeł straszny, a co więcej obie strony zadeklarowały chęć ponownego spotkania w nieodległym czasie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Barbarę Piekutowską i Pana Marcina Tworka.

Galeria

Wigilia

W dniu 22.12.2009 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klas: IId, Id, IIc i IIz pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rutkowskiej, Pani Barbary Cyganek, Pani Ewy Majer-Bobruś przygotowali jasełka bożonarodzeniowe pt. "A słowo ciałem się stało..." Uczestnicy przedstawienia, odgrywając swoje role, zaprezentowali prawdziwe zdolności aktorskie. Widowisko, którego dopełnieniem była świąteczna scenografia, wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Po zakończeniu przedstawienia Dyrektor Szkoły złożył obecnym życzenia świąteczno-noworoczne.

Galeria

Kolejna wycieczka klasy IIId

Dnia 30 września 2009 roku nasi drogowcy wybrali się na kolejny wyjazd szkoleniowy. Tym razem obserwowali z bliska wbudowywanie betonu asfaltowego przez nowoczesną maszynę do rozściełania na budowie drogi Sandomierz-Warszawa pod Ożarowem. Roboty prowadzi tam zaprzyjaźniona z nami firma Skanska. W drodze powrotnej zatrzymali się na moście w Sandomierzu. Nowe zdjęcia świadczą o szybkim postępie robót. Zwracamy uwagę na wiercenie pali o głębokości 28m na samym środku Wisły. To bardzo poważne przedsięwzięcie- warto zobaczyć!!!

Galeria

Uroczysta Msza Żałobna

12 kwietnia o godz. 10.30 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy żałobnej w kościele p.w. Św. Barbary, odprawionej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Mszę celebrowali księża uczący w ZS, ZSP nr 2, ZSP nr 3 i Gimnazjum nr 2, homilię wygłosił ks. proboszcz Stanisław Bar.

GaleriaWiosna tuż tuż...

Rozpoczynamy wiosenne porządki!!!


Zapraszamy do sprzątania swoich biblioteczek domowych. Spakujcie niepotrzebne książki, gazety, ulotki, zeszyty, podręczniki itp. Przynieście je do biblioteki szkolnej.

Przyniesiona makulatura da Ci same plusy:
* Zbieranie punktów i wymienienie ich na nagrody niespodzianki (1 kg = 1pkt)
* Wyrównanie ewentualnych długów w bibliotece szkolnej
* Oczyszczenie domowej atmosfery
* Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej


Organizatorzy:
Pani B.Cyganek
Pani E. Majer-Bobruś
Pani J. Raźniewska-Burczak

Zareklamuj swój kierunek!!!

Ogłaszamy konkurs na najlepszą prezentację promującą dany profil klasy.Projekt wykonany może być w trzech kategoriach:

 1. Plakat (minimum A4)

 2. Prezentacja multimedialna w programie PowerPoint (ilość od 5 - 20 slajdów)

 3. Technika dowolna - filmik, pokaz, prezentacja słowna, wiersz, skecz itp. (maksymalny czas prezentacji 5 min.)

Prezentacje należy złożyć do 15 kwietnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej
lub u Pani B. Cyganek.


Organizatorzy:
Pani B. Cyganek
Pani E. Majer-Bobruś
Pani J. Raźniewska-Burczak

Konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 05.03.2010 odbył się konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej. Wyniki:

 • I miejsce- Alicja Kuś Id
 • II miejsce- Maciej Leśniewski IIId
 • III miejsce- Mariusz Skrzypek IIId

Gratulujemy!Opiekun:
Pani Barbara Cyganek


Akademia z okazji Dnia Kobiet

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszej szkole impreza dla wszystkich Pań, przedstawicielek płci pięknej. Wspaniały show zorganizowali nauczyciele i uczniowie odpowiednio ucharakteryzowani, przebrani i wyposażeni w ciekawe rekwizyty. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na najsympatyczniejszą i najdowcipniejszą nauczycielkę szkoły, a laureatkami tego plebiscytu zostały Panie: Monika Czech i Maria Stawowa. ...a na zakończenie na znak ziemskiego raju wszystkie kobiety obdarowane zostały słodkim jabłuszkiem. Imprezę przygotowali Panowie wraz z uczennicami kl. IIIc i IIz i uczniami kl. IIIi.


Akcja krwiodawstwa już po raz trzeci

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 10 lutego 2010 roku dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły ponownie w tym roku szkolnym odwiedziło Punkt Krwiodawstwa w Tarnobrzegu. Byli to uczniowie klas: IIIi, IIIb, IIId, IIIh i IIm. Wszyscy krwiodawcy otrzymali po 9 czekolad, legitymacje honorowego krwiodawcy oraz pamiątkowe linijki z napisem "Za dar krwi dziękujemy" Następne wyjście dla pozostałych honorowych dawców planujemy w marcu po feriach szkolnych.

Akcja Wycieczka klasy II t

Luty 12, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 10.02.2010r uczniowie klasy II t - technolog robót wykończeniowych w budownictwie byli w firmie SOPRO POLSKA w Nowinach k. Kielc. Firma SOPRO jest producentem zapraw klejowych, fug, szpachli i uszczelnień. Uczniowie klasy II t podczas wycieczki do firmy zostali zapoznani z pracą labolatorium, z całym procesem technologicznym a uzupełnieniem było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zastosowaniem wyrobów firmy SOPRO. Wycieczkę zorganizowało CKP oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Halina Łazowska Pani Monika Polek

Studniówka 2010

Luty 9, 2010 | dodał:Fosky

06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

Próba generalna do Studniówki 2010

Luty 8, 2010 | dodał:Fosky

W naszej szkole odbyła się próba generalna do Studniówki 2010.

Galeria


Galeria- PrzygotowaniaKonkurs ortograficzny

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

3 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym brali udział uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali miano mistrza ortografii.

 • 1. miejsce- Monika Dryka- ZSP nr2- 152pkt
 • 2. miejsce- Denisa Misiak- ZSP "Górnik"- 151pkt
 • 3. miejsce- Ewelina Wrona- ZSP "Górnik"- 149pkt

Wykłady o egzaminie maturalnym w 2010 roku

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na kolejne wykłady o egzaminie maturalnym, które można oglądać na stronie internetowej OKE. Ostatnio ukazał się wykład o próbnej maturze z matematyki.

Solidarni z Haiti

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

W dniach od 25-go do 29-go stycznia 2010 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia Ziemi w Haiti pod hasłem "Solidarni z Haitii". Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto fundacji CARITAS POLSKA, która zorganizowała ogólnopolską akcję niesienia pomocy ofiarom trzęsienia Ziemi w Haiti Zbiórkę pieniędzy przeprowadziły uczennice kl. IIIc pod nadzorem Pani Barbary Piekutowskiej.

Uroczysta Msza Żałobna

12 kwietnia o godz. 10.30 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy żałobnej w kościele p.w. Św. Barbary, odprawionej w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku. Mszę celebrowali księża uczący w ZS, ZSP nr 2, ZSP nr 3 i Gimnazjum nr 2, homilię wygłosił ks. proboszcz Stanisław Bar.

GaleriaWiosna tuż tuż...

Rozpoczynamy wiosenne porządki!!!


Zapraszamy do sprzątania swoich biblioteczek domowych. Spakujcie niepotrzebne książki, gazety, ulotki, zeszyty, podręczniki itp. Przynieście je do biblioteki szkolnej.

Przyniesiona makulatura da Ci same plusy:
* Zbieranie punktów i wymienienie ich na nagrody niespodzianki (1 kg = 1pkt)
* Wyrównanie ewentualnych długów w bibliotece szkolnej
* Oczyszczenie domowej atmosfery
* Wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej


Organizatorzy:
Pani B.Cyganek
Pani E. Majer-Bobruś
Pani J. Raźniewska-Burczak

Zareklamuj swój kierunek!!!

Ogłaszamy konkurs na najlepszą prezentację promującą dany profil klasy.Projekt wykonany może być w trzech kategoriach:

 1. Plakat (minimum A4)

 2. Prezentacja multimedialna w programie PowerPoint (ilość od 5 - 20 slajdów)

 3. Technika dowolna - filmik, pokaz, prezentacja słowna, wiersz, skecz itp. (maksymalny czas prezentacji 5 min.)

Prezentacje należy złożyć do 15 kwietnia. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej
lub u Pani B. Cyganek.


Organizatorzy:
Pani B. Cyganek
Pani E. Majer-Bobruś
Pani J. Raźniewska-Burczak

Konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 05.03.2010 odbył się konkurs wiedzy ogólnogeodezyjnej. Wyniki:

 • I miejsce- Alicja Kuś Id
 • II miejsce- Maciej Leśniewski IIId
 • III miejsce- Mariusz Skrzypek IIId

Gratulujemy!Opiekun:
Pani Barbara Cyganek


Akademia z okazji Dnia Kobiet

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

Tradycyjnie z okazji Dnia Kobiet odbyła się w naszej szkole impreza dla wszystkich Pań, przedstawicielek płci pięknej. Wspaniały show zorganizowali nauczyciele i uczniowie odpowiednio ucharakteryzowani, przebrani i wyposażeni w ciekawe rekwizyty. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na najsympatyczniejszą i najdowcipniejszą nauczycielkę szkoły, a laureatkami tego plebiscytu zostały Panie: Monika Czech i Maria Stawowa. ...a na zakończenie na znak ziemskiego raju wszystkie kobiety obdarowane zostały słodkim jabłuszkiem. Imprezę przygotowali Panowie wraz z uczennicami kl. IIIc i IIz i uczniami kl. IIIi.


Akcja krwiodawstwa już po raz trzeci

Marzec 09, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 10 lutego 2010 roku dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły ponownie w tym roku szkolnym odwiedziło Punkt Krwiodawstwa w Tarnobrzegu. Byli to uczniowie klas: IIIi, IIIb, IIId, IIIh i IIm. Wszyscy krwiodawcy otrzymali po 9 czekolad, legitymacje honorowego krwiodawcy oraz pamiątkowe linijki z napisem "Za dar krwi dziękujemy" Następne wyjście dla pozostałych honorowych dawców planujemy w marcu po feriach szkolnych.

Akcja Wycieczka klasy II t

Luty 12, 2010 | dodał:Fosky

W dniu 10.02.2010r uczniowie klasy II t - technolog robót wykończeniowych w budownictwie byli w firmie SOPRO POLSKA w Nowinach k. Kielc. Firma SOPRO jest producentem zapraw klejowych, fug, szpachli i uszczelnień. Uczniowie klasy II t podczas wycieczki do firmy zostali zapoznani z pracą labolatorium, z całym procesem technologicznym a uzupełnieniem było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zastosowaniem wyrobów firmy SOPRO. Wycieczkę zorganizowało CKP oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Pani Halina Łazowska Pani Monika Polek

Studniówka 2010

Luty 9, 2010 | dodał:Fosky

06.02.2010- to było jak sen. W tym dniu szkoła przestała kojarzyć się nam z nauką, obowiązkami, ławkami, codziennymi lekcjami, stała się miejscem magicznym, wyśnionym i gdy tylko przekroczyliśmy jej progi wiedzieliśmy, że dzisiejsza noc będzie wyjątkowa i niezapomniana. "Poloneza czas zacząć"- słowa tak wyczekiwane przez wszystkich maturzystów, nauczycieli i gości. W powietrzu wyczuwało się podniecenie i zdenerwowanie. Rozpoczął się najpiękniejszy i najważniejszy taniec, przygotowany przez Panią Marzenę Podgórną, bez której sen ten mógłby się nie spełnić. Poloneza zatańczyli uczniowie klas IIIz, IVb i IVb1. "Bal studniówkowy uważam za otwarty"- słowa wypowiedziane przez Pana Dyrektora Roberta Stawowego. Przed tańcami musieliśmy się nasycić i napoić. Bal studniówkowy zostanie uwieczniony na płycie nagranej przez naszych kamerzystów. Kiedy zabawa się rozkręciła orkiestra ogłosiła konkurs na króla i królową balu. Po wybraniu przez jury najlepszych, tytuł i korony otrzymali: Magda Sałek i Mateusz Górniak. Kilka godzin później ogłoszono karaoke, gdzie zaśpiewaliśmy kilka znanych przebojów. Zabawa studniówkowa trwała do 6.00 rano, a końca dotrzymali tylko najwytrwalsi. Lecz sen ten mógłby trwać wieczność. Jak powiedziała Pani Podgórna: "Jeżeli po zabawie będą zakwasy- studniówkę możecie uważać za udaną :)". I my się pod tym podpisujemy...

Próba generalna do Studniówki 2010

Luty 8, 2010 | dodał:Fosky

W naszej szkole odbyła się próba generalna do Studniówki 2010.

Galeria


Galeria- PrzygotowaniaKonkurs ortograficzny

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

3 lutego 2010r. w naszej szkole odbył się II etap Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego, w którym brali udział uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych w Tarnobrzegu. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali miano mistrza ortografii.

 • 1. miejsce- Monika Dryka- ZSP nr2- 152pkt
 • 2. miejsce- Denisa Misiak- ZSP "Górnik"- 151pkt
 • 3. miejsce- Ewelina Wrona- ZSP "Górnik"- 149pkt

Wykłady o egzaminie maturalnym w 2010 roku

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

Zapraszamy nauczycieli i uczniów na kolejne wykłady o egzaminie maturalnym, które można oglądać na stronie internetowej OKE. Ostatnio ukazał się wykład o próbnej maturze z matematyki.

Solidarni z Haiti

Luty 5, 2010 | dodał:Fosky

W dniach od 25-go do 29-go stycznia 2010 odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia Ziemi w Haiti pod hasłem "Solidarni z Haitii". Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto fundacji CARITAS POLSKA, która zorganizowała ogólnopolską akcję niesienia pomocy ofiarom trzęsienia Ziemi w Haiti Zbiórkę pieniędzy przeprowadziły uczennice kl. IIIc pod nadzorem Pani Barbary Piekutowskiej.


Jesteśmy laureatami
konkursu InterKlasa:
czerwiec 2010,
listopad 2010,
wrzesień 2011,
wrzesień 2012.
ODDAJ GŁOS

Prenumeratę miesięcznika "Materiały Budowlane"
dla ZSP nr 3 finansują firmy "Sopro Polska" oraz "Solbet"